Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

LeadCrest Capital Partners rozwija sprzedaż i leasing w Polsce

LeadCrest Capital Partners rozwija sprzedaż i leasing w Polsce

Sklep budowlany znajduje się w Polsce
© dr

Sklep budowlany znajduje się w Polsce

Sklep budowlany znajduje się w Polsce
© dr

LeadCrest Capital Partners nabył podstawowe portfolio składające się z trzech marketów budowlanych na sprzedaż i wynajem od 3W, polskiego dystrybutora materiałów i narzędzi budowlanych, za 20 mln euro, a także kompleksu przemysłowo-logistycznego o powierzchni 9500 m² w Warszawie od specjalistycznego KGL. W opakowaniach do żywności.

Pierwsze trzy podpisane sklepy mają łączną powierzchnię 18 200 m². Zlokalizowane są w głównych polskich ośrodkach logistycznych i przemysłowych. W Warszawie są ich dwa, jeden w centrum miasta, a drugi na Puławskiej, jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta. Trzecia mieści się w Seldzie na przedmieściach Katowic (Górny Śląsk). Spółka portfelowa jest w całości wynajęta firmie 3W w ramach dwudziestoletniej umowy najmu „potrójnego netto”. Czynsze są corocznie indeksowane do europejskiego indeksu HICP. Strony uzgodniły plan modernizacji portfela mający na celu poprawę jego efektywności energetycznej.

„Jesteśmy podekscytowani nową współpracą z 3W, solidną i dynamiczną firmą, której osiągnięcia w ciągu dwunastu lat zrobiły na nas wrażenie” — wyjaśnia Georges Asmar, menedżer portfela w LeadCrest Capital Partners. „Cieszymy się, że będziemy mogli uczestniczyć w jego rozwoju w nadchodzących latach. Polska oraz branża budowlana i budowlana to dwa filary naszej strategii inwestycyjnej i cieszymy się, że jesteśmy kojarzeni z jednym z najlepszych dystrybutorów w kraju. »

W ramach transakcji LeadCrest Capital Partners doradzała Linklaters oraz Deloitte w kwestiach prawnych i podatkowych. Ale przez Arcadis w aspektach technicznych. Ze swojej strony 3W doradzała firma Pirozek & Pirozek w zakresie prawnych aspektów transakcji oraz BNP Paribas Real Estate w zakresie aspektów komercyjnych.

Partnerstwo z KGL

LeadCrest Capital Partners nie poprzestał więc na kolejnym ekskluzywnym partnerstwie z KGL i nabyciu wyremontowanego kompleksu przemysłowo-logistycznego o powierzchni 9500 m² w 2019 roku. Sprzedający będzie nadal zajmował lokal w ramach „potrójnej sieci” przez 20 lat. Wynajem. Witryna ma budynek o powierzchni 20 000 m², aby pomieścić przyszły wzrost.

READ  Grodzisk (CH) - styczeń, Mayot i Added Poland zaangażowane w #Grodzisk #mayot #added #january

LeadCrest Capital Partners doradzali Linklaters i Deloitte w zakresie aspektów prawnych i podatkowych, Arcadis w zakresie aspektów technicznych, a Knight Frank w zakresie komercyjnych aspektów transakcji; KGL przez Rykowski & Gniewkowski oraz Plich & Partners w sprawie prawnych i podatkowych aspektów tej transakcji.