Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zbuduje mur graniczny z Białorusią od grudnia

Oczekuje się, że budowa 180-kilometrowego muru wzdłuż granicy polsko-białoruskiej, będącej domem dla dużej liczby migrantów z Bliskiego Wschodu, rozpocznie się w grudniu przyszłego roku.

Polska rozpocznie budowę muru wzdłuż granicy z Białorusią, gdzie gromadzi się obecnie wielu migrantów, w grudniu, a zakończy ją w pierwszej połowie 2022 roku – poinformowało w poniedziałek polskie MSW.

Praca, którą musimy wykonać, to wysoce strategiczna i priorytetowa inwestycja w bezpieczeństwo narodu i jego obywateli.Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w oświadczeniu.

180

kilometrów

Fragment muru, który zostanie zamknięty, ma długość 180 kilometrów, czyli połowę całkowitej długości granicy oddzielającej Polskę od Białorusi.

Resort podkreślił, że kontrakty związane z budową tej ściany będą Podpisano do 15 grudnia A ta praca rozpocznie się później w tym samym miesiącu, pracownicy muszą się zmieniać 24 godziny na dobę na trzy zmiany.
Książka będzie kosztować około 353 miliony euro (407 milionów dolarów). Musi być rozciągnięty 180 km, czyli około połowy całkowitej długości granicy polsko-białoruskiej.

Parlament dał jego zielone światło zbudować to W zeszłym miesiącu.
Przypominam, że od lata tysiące imigrantówWiększość z nich pochodzi z Bliskiego Wschodu. Przekroczyłem te granice lub próbowałem je przekroczyć. W rezultacie Polska wysłała tysiące żołnierzy do obszaru przygranicznego, gdzie ma ogłosić stan wyjątkowy, podczas gdy pospiesznie rozbity ostre ogrodzenie z drutu kolczastego.

READ  Polska przygotowuje się do walki o europejskie wsparcie