Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska wysyła SMS-y do imigrantów na swojej granicy

Polska wysłała dziesiątki tysięcy SMS-ów na zagraniczne telefony komórkowe w jej granicach, uniemożliwiając imigrantom wjazd do jej granic.

jaGranica Polski jest zamknięta. Urzędnicy BLR (białoruscy) okłamali cię. Powrót do Mińska!Powiedział wiadomości w języku angielskim. Według MSW we wtorek 28 września na telefony graniczne wysłano prawie 31 000 wiadomości. Link do strony w wiadomościach tekstowych w języku angielskim, francuskim, arabskim, rosyjskim i polskim ostrzegał również imigrantów, że przekraczają granicę nielegalnie.Może zostać zabrany do więzienia. jaNieprzewidywalna pogoda może zagrozić Twojemu życiu i zdrowiu. Każda próba snu w przebraniu nieregularnie (na zewnątrz, na zewnątrz) zakończy się tragicznie2, strona jest wymieniona. Sześciu migrantów zginęło niedawno na granicy Unii Europejskiej i Białorusi.

W ostatnich tygodniach Polska wysłała tysiące żołnierzy do granicy 400 km, zakładając drut kolczasty i ogłaszając stan wyjątkowy. Organizacje pozarządowe mówią o kryzysie humanitarnym wśród migrantów, spada temperatura i domagają się dostępu do opieki medycznej. Rząd poinformował w tym tygodniu, że 8200 migrantów nie miało prawa wjazdu do Polski od początku sierpnia, a 1200 zostało zatrzymanych. Polscy strażnicy graniczni poinformowali w środę, że we wtorek zablokowali 473 próby wejścia na obszar – nowy dzienny rekord.

Polska oskarża falę nielegalnej imigracji na jej granicy lądowej pochodzenia z Rosji i Białorusi. UE postrzega to jako odwet za sankcje UE wobec Białorusi po stłumieniu opozycji wobec reżimu w Mińsku.

READ  Sweetbrand otwiera nową fabrykę w Polsce