Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska wysyła tysiące SMS-ów do migrantów na granicy z Białorusią

Warszawa oskarża Rosję i Białoruś o tworzenie fal nielegalnej imigracji na jej granicy lądowej.

Napisałem artykuł

Opublikowany

Czas na naukę: 1 minuta.

To nie jest mile widziana wiadomość. Polska twierdzi, że we wtorek 28 września wysłała prawie 31 000 SMS-ów na zagraniczne telefony na granicy z Białorusią. „Polska granica jest zamknięta. Białoruskie władze cię okłamały. Wracaj do Mińska!”, powiedział wiadomości w języku angielskim.

Wiadomość tekstowa ostrzegała również imigrantów, że link do strony w języku angielskim, francuskim, arabskim, rosyjskim i polskim nielegalnie przekroczy granicę. „Może iść do więzienia”. Zła pogoda może zagrozić Twojemu życiu i zdrowiu, Dodano witrynę. Każda próba nieregularnego ukrywania się i spania (na zewnątrz, na zewnątrz) zakończy się tragicznie. Sześciu migrantów zginęło niedawno na granicy Unii Europejskiej i Białorusi.

W ostatnich tygodniach Polska wysłała tysiące żołnierzy do granicy 400 km, zakładając drut kolczasty i ogłaszając stan wyjątkowy. Gdy temperatura spadła, stowarzyszenia mówiły o kryzysie humanitarnym wśród imigrantów i szukały możliwości udzielenia pomocy medycznej.

Przy prawie 10 tys. prób wjazdu od początku sierpnia Polska oskarża Rosję i Białoruś o pochodzenie nielegalnej imigracji na jej granicy lądowej. UE postrzega to jako odwet za sankcje UE wobec Białorusi po stłumieniu opozycji wobec reżimu w Mińsku.

READ  Polska i Rosja wycofują się