Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska wygrywa z Türkiye, a Lewandowski doznaje kontuzji

Polska wygrywa z Türkiye, a Lewandowski doznaje kontuzji

Juba Tawabi, Media365, opublikowano w poniedziałek, 10 czerwca 2024 o 22:55

W towarzyskim meczu przygotowawczym do Euro 2024 Polska wyrwała gościowi Türkiye zwycięstwo 2:1. Ten intensywny i pełen wahań mecz naznaczony został niestety kontuzjami dwóch kluczowych zawodników, Karola Świderskiego i Roberta Lewandowskiego.

Rozpoczęcie meczu zostało przyznane i już od drugiej minuty Polki próbowały pierwszego ataku z Frankowskim na prawym skrzydle, jednak nie udało się to. Następnie obie drużyny ścierały się głównie w środku pola i miały trudności ze stwarzaniem okazji. W 13. minucie wysiłki Polaków opłaciły się. Jan Bednarek posłał długą piłkę do Roberta Lewandowskiego, który znakomicie przedryblował tureckiego obrońcę, a następnie podał do Karola Świderskiego. Ten ostatni nie zmarnował swojej szansy i doskonałym strzałem otworzył wynik. Świętowanie gola było jednak krótkotrwałe, gdyż Świderski podczas świętowania doznał kontuzji.

Świderski po szybkiej interwencji próbował kontynuować grę, ale w 18. minucie zastąpił go Krzysztof Piątek. Mimo tej porażki Polska kontynuowała atak, zwłaszcza po dośrodkowaniu Kiwiora, które znalazło Lewandowskiego kilka centymetrów od bramki, zmuszając Turków do ataku. bronić się zaciekle. W drugiej połowie w polskiej drużynie doszło do kilku zmian. Bartosz Salamon, Sebastian Szymański i Jakub Moder zastąpili Dawidowicza, Zielińskiego i Piotrowskiego. Salamon szybko wyróżnił się zdecydowanymi interwencjami.

Wiadomość medyczna o kontuzjach Świderskiego i Lewandowskiego przyszła tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Świderski przeszedł rezonans magnetyczny prawej kostki, natomiast Lewandowskiemu zdjęto profilaktycznie ze względu na naciągnięcie mięśnia. Zamiast pozwolić Turkom na pokonanie, wzmogli swoje ataki. Będący w doskonałej formie Wojciech Szczęsny wykonał kilka kluczowych interwencji, a wśród nich przede wszystkim mocny strzał Ardy Guler w 63. minucie. Polacy odpowiedzieli kilkoma atakami, ale Orbański zmarnował świetną okazję w 68. minucie, nie minął bramki. Turecki bramkarz.

READ  Świątek na prowadzeniu, Badosa wyprzedza Krejcikovą

Zalewski daje zwycięstwo Polsce

Wyrównanie padło w 77. minucie, po tym jak Szymański stracił piłkę na własnej połowie. Parrish strzelił piłkę, Salamon strzelił, ale Chesney nie mógł nic zrobić. Wynik był 1-1. Pomimo nacisków Turcji, Polska znalazła środki niezbędne do odzyskania przewagi. W 90. minucie wspaniałe podanie Szymańskiego pozwoliło Nikoli Zalewskiemu wkraść się w pole karne Turcji i pewnym strzałem zdobyć bramkę. Dzięki tej akcji Polska zwyciężyła 2:1.

Zwycięstwo to, mimo swojej wartości, pozostawia niepokój w przededniu Euro 2024. Kontuzje Świderskiego i Lewandowskiego mogą znacząco zaważyć na nadchodzących meczach. Polacy mają nadzieję, że napastnicy odzyskają siły i w przyszłą niedzielę zmierzą się z Holandią. Wytrzymałość zespołu, wyjątkowa gra Szczęsnego i determinacja do ostatniej minuty to pozytywne punkty, które można wyciągnąć z tego meczu.