Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska wciąż jeździ na węglu

Polska być może była gospodarzem COP24 do końca 2018 roku, ale nie jest łatwo skręcić w róg na węgiel, który dostarcza ponad 80% energii elektrycznej. Obecnie w Polsce od ponad 20 lat Veolia wspiera władze w kierunku wolno postępujących zmian ekologicznych.

Frédéric Faroche, dyrektor Véolia: & nbsp;"W tym roku planujemy otworzyć własne centrum szkoleniowe w Polsce."(Zdjęcie: Emmanuel Langlois)

Dyrektor zarządzający Veolii, Frédéric Faroche, jest dumny z sieci ciepłowniczej w Warszawie, której udało się zaprojektować 1500 kilometrów rur ciepłej wody.

„Aby marnować jak najmniej energii na pompowanie i transport, zamontowaliśmy czujniki we wszystkich punktach dostaw i zdalne sterowanie” – wyjaśnia dyrektor Veolia w Polsce. Najpierw rozwiązaliśmy problem z wyciekiem, a następnie wykonaliśmy geolokalizację. I uzasadniał zatrudnienie pułków odpowiedzialnych za operacje konserwacyjne.

Wniosek: Zainwestuj 13 13 milionów i oszczędzaj na kosztach energii każdego roku dla miasta liczącego 60 000 mieszkańców!

Nowoczesne centrum Warszawy.  (Informacje Emmanuela Langlois / Francja)

Mniej energii oznacza mniejsze zużycie węgla oraz mniej CO2 i innych cząstek uwalnianych do atmosfery. Polska jest częścią sojuszu 190 krajów, które od 2030 roku będą stopniowo wycofywać węgiel.

Porozumienie w tym kierunku zostało zawarte w środę 3 listopada podczas COP26 w Glasgow. Sygnatariusze zgodzili się zakończyć wszystkie inwestycje w nową energetykę węglową.

Napisz do niego: [email protected]

22 września 2021 r. Elektrownia węglowa Bełchatów w województwie łódzkim w Polsce.  Polska, wyizolowana przez Emmanuela Macrona za politykę klimatyczną, jest drugim po Niemczech największym producentem węgla w Europie.  (Alexei Widwitsky / Sputnik / AFP)

Znajdź tę rubrykę w czasopiśmie w International Mobility Apps i na stronie internetowej francuski za granicą.fr

READ  Według Mińska „około 7 tysięcy” imigrantów jest na granicy z Polską