Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska skupia się na tworzeniu lepszej Polski dla biegunów „Nowego Testamentu”

Rodek Pietruska / BAP

Premier Matos Moravsky powiedział, że „nowy traktat” Polski to kompleksowy plan budowy lepszej Polski dla Polaków, która wkrótce będzie lepszym miejscem do życia w Europie.

Kluczowe założenia nowego planu kontraktowego rządu, który ma tchnąć życie w gospodarkę po epidemii, programy wsparcia dla firm krajowych, nowe programy inwestycyjne i rozwojowe, a także politykę zdrowotną, rodzinną, płacową, społeczną, edukacyjną, środowiskową i energetyczną.

Przemawiając na konferencji prasowej w czwartek, Moraveki powiedział, że plan dotyczy „wielu ważnych obszarów podyktowanych wizją, podejściem filozoficznym… to znaczy, że rząd jest silny i zaangażowany w sprawy bogatych i osiągających sukcesy oraz zrozumienie i wsparcie słaby.”

Premier mówił także o programie pomocy rządu dla obszarów szczególnie dotkniętych ograniczeniami epidemiologicznymi.

Zwrócił uwagę, że różne części Polski zostały dotknięte w różny sposób, w związku z czym kilka miesięcy temu podjęto decyzję o udzieleniu konkretnego wsparcia regionalnego.

Premier powiedział, że ogłoszona w kwietniu tarcza antykryzysowa poszerza wachlarz wspieranych biznesów. „Poprzez takie mechanizmy chcemy pomóc wszystkim firmom i firmom najbardziej dotkniętym” – powiedział.

READ  W Polsce oprogramowanie Pegasus w centrum korupcji politycznej