Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Polska sadzi coraz więcej gruszek”

Europejska sprzedaż jabłek i gruszek nie jest dobra. „Sprzedaż jabłek jest szczególnie powolna. Na tle promocji sprzedają się dobrze, ale wszystko inne pozostaje w tyle”, zauważa holenderski handlowiec Aart Blom z Fruitpartners Blom. „Spodziewam się, że inflacja pozytywnie wpłynie na sprzedaż jabłek i gruszek. Ludzie generalnie chętniej kupują „podstawowe” owoce niż artykuły luksusowe, ale sprzedaż nie szaleje. »

„Mimo wszystko rynek gruszek odżywa. Ceny aukcyjne również wzrosły w ostatnich tygodniach, ale różnią się znacznie w zależności od skali. Kalibry 55-65 kosztują około 0,60 €, większe od 0,80 € do 0,90 €. Ale jeśli dodamy do tego koszty przechowywania niesortowanych owoców w lodówce, nic nie otrzymamy. W ciągu ostatnich kilku lat posiadanie dobrego planu marketingu detalicznego stało się ważne. Poza tym zmienia się taktycznie”, mówi Art.

„W szczególności Belgia od dawna ma dużo małych gruszek. Najpierw trzeba je było sprzedać, co przez jakiś czas wywierało presję na rynek. Dziś większość tych gruszek zniknęła z rynku. Sprzedaż gruszek Comis były dobre od początku, zostały już sprzedane do Hiszpanii.

„Roszczenie Luckasona właśnie się zaczęło i do zeszłego tygodnia była bardzo spokojna. Sprzedaż konwentowa była stosunkowo dobra. Pozostaje kwestia podaży i popytu. „Trudno będzie podnieść ceny, zwłaszcza w krajach południowej Europy, dopóki nie sprzeda się dużo dat” – kontynuuje Art.

„Eksportujemy większość naszych gruszek. Martwi nas to, że w Polsce rośnie ich coraz więcej. Mówi się, że ich klimat zawsze to utrudniał, ale silne mrozy są coraz mniejszym zagrożeniem, dzięki czemu uprawy te odnoszą coraz większe sukcesy. W poprzednich latach Polska nadal kupowała nasze gruszki; Teraz prawie nigdy tak nie jest. »

Czy cena wzrośnie? „Jeśli tak się stanie, to powinien być teraz listopad. W grudniu, gdy zbliżają się święta, na rynku jabłek i gruszek zwykle nie ma ruchu. Nowe pomiary są zwykle dokonywane w styczniu. Zazwyczaj potrafię przewidzieć, jak będzie się rozwijał rynek, ale w tym roku trudno to zmierzyć. Na szczęście nasze owoce „Dobry smak, dobra jakość i wysoka zawartość cukru zarówno w jabłkach, jak i gruszkach. Więc to nie może być przyczyna obecnej sytuacji. Ale musimy zadać sobie pytanie, jak jabłka Elstar wytrzymają w przechowywaniu i czy możemy je dostarczać przez cały rok po gorącym, suchym lecie” – podsumowuje Art.

READ  Haute-Savoie: Fabryka przeniesiona do Polski, bezrobotni w Wigilię

Po więcej informacji:
Partnerzy owocowi kwitną
Hooiweg 16
4158 Le Deil – Holandia
Taki. : +31 (0)345-651311
[email protected]
www.fruitpartnersblom.nl

Data wydania: