Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: rząd wymusza ograniczenia dotyczące aborcji

28 stycznia 2021 o godzinie 12:57

Prowokacja czy ideologia? Ignorując gniew kobiet wyrażony w październiku ubiegłego roku, polski rząd w środę wieczorem opublikował w oficjalnej prasie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które prowadzi do niemal całkowitego zakazu aborcji w kraju. 22 października Sąd orzekł, że prawo zezwalające na aborcję w przypadku niepłodności jest niezgodne z konstytucją. Reklama wypchnęła wówczas kobiety na ulice. Protestowali masowo przez kilka dni pomimo zakazu zgromadzeń w ramach walki z epidemią.

Kilka dni później premier Matos Moraveki Sąd uchylił decyzję Sprawia wrażenie, że się wycofał. To nie jest takie. Ultrakonserwatywny rząd i popierająca go partia Prawo i Sprawiedliwość (PIS) są na drodze do reakcyjnego wycofania się, wspieranego przez Kościół katolicki, który od dawna domaga się zniesienia prawa do aborcji. Teraz w Polsce jest to dozwolone tylko w przypadku gwałtu, podżegania lub narażenia życia matki.

« Rząd nie może już odebrać życia, ponieważ osoba jest niezdrowa, niepełnosprawna, niezdrowa », wyjaśnił Bartholomew Vroblevsky, Pies wybrany oficerem.

Imprezy w największych miastach

Tysiące ludzi wyszło w środę wieczorem na ulice Polski, aby zaprotestować przeciwko tej decyzji. W Warszawie protestujący trzymali afisze z napisami.” To oznacza wojnę “Lub” Wolny wybór, nie terroryzm .

« Cała Polska mobilizuje się i jesteśmy gotowi! Kiedy mówimy o piekle kobiet, teraz możemy mówić o piekle rządu. Ugotujemy ci piekło „Wtedy to po prostu dotarło do nas.

Wyrok w sprawie Borysa Budki, przywódcy głównej opozycji liberalnej Prowokacja „I inicjatywa rządowa” Aby pokryć niepełnosprawność „Wszyscy w walce z zakażeniem koronawirusem” Zabawa zdrowiem i życiem Polek .

Wymiar sprawiedliwości pod nadzorem

UltraConservatives wygrał wybory do Zgromadzenia w 2019 r. A wybory prezydenckie w 2020 roku uwalniają ich od konserwatywnych i nacjonalistycznych reform, do których wzywają. Ale reforma sądownictwa znajduje się na rozdrożu w Brukseli. Wielokrotnie krytykował reformę To jest Trybunał Konstytucyjny W czyją wolność mocno wątpi, stąd decyzja o aborcji.

READ  Rafael Kurzawa odbudowuje się w Polsce

W środę, w dniu wejścia w życie nowych przepisów dotyczących aborcji, Komisja Europejska Zapytany z Polski Położył kres działalności innego organu sądowego, Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, której zadaniem jest dopuszczenie sędziów, Wolność i bezstronność nie są gwarantowane „Władza wykonawcza UE grozi ponownym odwołaniem się do unijnego sądu.

Brukselski nakaz zakazu robi wrażenie na wiceministra sprawiedliwości: „ Komisja może zakończyć dziesiąty etap procesu nieprawidłowości, ale nawet wejście w jedenasty etap nie pozwoli Komisji na ingerencję w struktury polskiego sądownictwa, ponieważ podlega on wyłącznej kompetencji Komisji. „Kraj organów” “Wezwał brukselski zarząd do zwrócenia uwagi” Jak kupić niszczycielską szczepionkę ” .