Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska potwierdza zniesienie okręgu dyscyplinarnego dla sędziów

Pod naciskiem Unii Europejskiej polski rząd powtórzył we wtorek zamiar rozwiązania nowej izby nadzorującej sędziów.

Bolonia potwierdził tłumienie, w nadchodzących miesiącach, Izba Dyscyplinarna Sędziów. Instytucja sprawująca nadzór nad sędziami uprawnionymi do uchylenia immunitetu w celu narażenia ich na ściganie karne lub obniżenia wynagrodzenia została utworzona w ramachReforma sądownictwa polerowanie.


Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej 14 lipca nakazał Polsce natychmiastowe zaprzestanie działalności tego podmiotu.

„Polska będzie kontynuować reformy sądownictwa, w tym w obszarze odpowiedzialności sądowej, w celu poprawy efektywności tego systemu” – poinformował we wtorek rząd w oświadczeniu, dodając, że rezygnacja z hali była częścią tego. proces.

To ogłoszenie pojawia się po oświadczeniach Jarosław Kaczyński, lider rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Który ogłosił 8 sierpnia, że ​​izba dyscyplinarna zostanie zlikwidowana.

Ucieczka przed karami

Ten wybór nie jest przypadkowy. Ta część polskiej reformy doprowadziła Warszawę i Brukselę do gwałtownych konfrontacji. Od momentu powstania Izba Dyscyplinarna była ostro krytykowana przez:Unia Europejska, kto ją osądza? To jest sprzeczne z prawem społeczeństwa i Szkodzi niezależności polskiego sądownictwa.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) również nakazał Polsce 14 lipca natychmiastowe zaprzestanie działalności tego podmiotu. Unia Europejska uderzyła w gwóźdź w sedno i wezwała polski rząd do wdrożenia tej decyzji.

Polski Trybunał Konstytucyjny zakwestionował następnie Brukselę, twierdząc, że tymczasowe środki wydane przez Federację Dziennikarzy Europejskich są „niezgodne” z polską konstytucją. Ale Komisja Europejska odpowiedziała, dając Warszawie czas do 16 sierpnia na zniesienie tej izby dyscyplinarnej pod groźbą surowych kar finansowych.