Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska potępia dyskryminację homoseksualnych matek

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) w czwartek potępił Polskę za odebranie opieki nad dziećmi matce, która po rozwodzie miała romans z inną kobietą.

ETPCz, wymiar sprawiedliwości Rady Europy, został schwytany przez Polkę, która rywalizowała o utratę ochrony czwórki swoich dzieci. Na początku skarżący”Nie ma nic złego w rozwodzieWydany w 2005 roku. Został później wycofany z aresztu przez dzieci przez polski sąd. Ten ostatni uzasadnił swoją decyzję oceną, podczas której zapytano matkę, czy jest gejem i uprawia seks ze swoim nowym partnerem.

Decyzja oparta na ocenie

W innej sprawie sąd odmówił współpracy z matką, tylko dla najmłodszego dziecka.”Najważniejsza rola ojca w tworzeniu modelu męskiegoDziecka.

Sędziowie europejscy zauważyli „Orientacja seksualna skarżącego i jego związek z inną kobietą znajdowały się stale w centrum debaty i były znajdowane na każdym etapie postępowania sądowego.„Większością zdecydowali, że tak”.Różnice w traktowaniu wnioskodawcy i jakiegokolwiek innego krewnego„, zasadniczo”Orientacja seksualnaOd matki rodziny.

Według sądu taka dyskryminacja stanowi naruszenie art. 8 i 14 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, które gwarantują odpowiednio prywatność i niedyskryminację. W związku z tym Polsce nakazano zapłacić skarżącemu 10 000 euro.Szkody moralne– Powiedział mu polski sędzia.Inne zdanie.

Ustanowiony w Strasburgu (wschodnia Francja) ETPC potwierdza zgodność z Europejską Konwencją Praw Człowieka, w której do Rady Europejskiej podpisało 47 państw.

READ  W Polsce przeciwne drogi dwóch uchodźców