Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: Ponad 200 fałszywych gróźb bombowych w szkołach w dniu rozpoczęcia roku szkolnego

Rzecznik strażaków powiedział AFP, że w środę, pierwszego dnia roku szkolnego, strażacy interweniowali ponad 200 razy w polskich szkołach z powodu fałszywych gróźb bombowych, „które nie są zbyt wiarygodne”.

• Przeczytaj także – Chiny: Nowy rok akademicki pod hasłem „Pomyśl o Xi Jinpingu”

„Otrzymujemy zagrożenie bombowe kilka razy w roku, ale dzisiaj interweniowaliśmy 225 razy” – powiedział AFP Karol Kerzkowski.

„Za każdym razem pomagaliśmy policji, która czasami ewakuowała szkołę podczas przeszukiwania budynku”.

“Stworzyło więcej problemów niż rzeczywiste niebezpieczeństwo. Fałszywe alarmy nie były zbyt wiarygodne i nigdy nie zostały potwierdzone.”

„Z dniem 1 września i początkiem roku szkolnego do naszych placówek edukacyjnych powróciła coroczna plaga fałszywych bombardowań” – powiedział w oświadczeniu burmistrz stołecznej Walli.

– Jest to szczególnie trudne dla młodych studentów rozpoczynających studia i jest to dla nich bardzo stresujące – dodał Krzysztof Strtalkowski.

“Tego typu alerty zdarzają się, gdy w szkołach jest ważny dzień. Ostatni raz był w maju i czerwcu” – powiedział rzecznik strażaka – “kiedy uczniowie wracali do klas po zamknięciu.

Wszystkie groźby bombowe są sprawdzane przez policję, która szuka sprawcy. Fałszywy alarm grozi w Polsce karą do ośmiu lat więzienia.

Zobacz też…

READ  Szczepionki, czy sceptycy z UE gryzą?