Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska policja rozbiła kopalnię…w jej siedzibie!

Polska policja rozbiła kopalnię…w jej siedzibie!

Polska policja twierdzi, że odkryła operację wydobywania Bitcoinów w swojej siedzibie w Warszawie (stolicy kraju) po tym, jak urzędnik państwowy próbował ukraść energię elektryczną w celu wydobywania popularnej kryptowaluty.

Bitcoin polskiej policji
Źródło: Flickr

Wydobywanie bitcoinów stało się popularne w ostatnich tygodniach. W Polsce rzecznik warszawskiej policji powiedział stacji informacyjnej Że urzędnik państwowy (a nie policjant) próbował ukraść energię elektryczną w celu przeprowadzenia operacji wydobywania kryptowaluty.

Niestety, wydarzyło się to w siedzibie policjiRzecznik warszawskiej policji powiedział, podkreślając, że podejrzany w żadnym momencie nie miał dostępu do policyjnych baz danych. Dodał to także lokalny kanał informacyjny Pracownik, o którym mowa, został zwolniony i toczy się wobec niego dochodzenie. Z raportu wynika, że ​​w związku z dochodzeniem zwolniona zostanie także druga osoba.

Przeczytaj także – Bitcoin: Policja niszczy ponad 1000 maszyn górniczych za pomocą walca parowego

W komendzie polskiej policji odkryto operację wydobywania bitcoinów

Wydobywanie kryptowalut, proces, w którym komputery „wybijają” nowe wirtualne waluty i zatwierdzają transakcje, wymaga dużych ilości energii i mocy obliczeniowej. Proces ten zazwyczaj obejmuje dużą liczbę wyrafinowanych komputerów, które tworzą specjalnie zaprojektowaną „platformę” do wykonywania złożonych obliczeń niezbędnych do utrzymania sieci kryptowalut.

Chociaż proces ten jest energochłonny, może być opłacalny. W rzeczywistości każdy Bitcoin jest obecnie wart około 39 000 dolarów (w momencie pisania tego artykułu). W wyniku śledztwa autorowi operacji wydobywczej Bitcoina w Polsce może grozić kara więzienia; Podobnie jak Roger Niels Jonas Carlsson, który według amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości jest uważany za największego oszusta kryptowalutowego. Na początku lipca 2021 r. 47-letni Szwed został skazany na 15 lat więzienia po udanej kradzieży kryptowalut o wartości 16 mln dolarów. Osoba ta oszukiwała osoby starsze i niestabilne finansowo.

źródło : ABC