Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

DHL i Cainiao chcą stworzyć największą sieć paczkomatów w Polsce

DHL i Cainiao chcą stworzyć największą sieć paczkomatów w Polsce

Niemiecka firma Rozwiązania DHL dla handlu elektronicznego I chińska firma logistyczna Cainiaonarażony Ich projekt Wspólne zagospodarowanie działek rybackich w Polsce. Ich celem jest konsolidacja największej w kraju sieci dystrybucji typu „out of home”. 60 milionów euro Inwestycja zostanie zrealizowana, a DHL nabędzie także udziały w polskiej spółce zależnej Cainiao. Chińsko-niemiecki duet, który jest już w Polsce, chce skorzystać z szybkiego rozwoju sektora e-commerce w kraju. Łącząc ich mocne strony.

Możliwość dostawy poza domem

Przedsięwzięcie DHL i Cainiao, w którym Alibaba posiada większościowy pakiet udziałów, ma na celu rozwój Obecna polska sieć licząca 1200 skrytek, Zarządzane przez obie firmy i Wkrótce udostępnimy. W przyszłych składowiskach zostaną zamontowane i wyposażone nowoczesne zbiorniki Przyjazne dla użytkownika interfejsy.

DHL i Cainiao chcą płynąć na fali dostawa poza domem, Często jest przedstawiany jako Rozwiązanie wyzwania ostatniej mili, najdroższy etap w łańcuchu transportowym. Dostawa „poza dom” jest praktyczna, ponieważ nie wymaga oczekiwania na dostawcę i powoduje mniej zanieczyszczeń. Gratka dla graczy logistycznych.

Eksplozja e-commerce w Polsce

Wybór rynku polskiego To nie jest wynik przypadku. „Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie, który do 2027 r. ma się podwoić, a aż 40% konsumentów woli, aby przesyłki dostarczane były do ​​paczkomatów”.Pablo Ciano, dyrektor generalny DHL eCommerce Solutions, powiedział w oświadczeniu. Według badania PricewaterhouseCoopers jest to jeden z czterech filarów wzrostu e-commerce w Polsce To jest logistyka. Na tym konkretnym dźwigu pracują DHL i Cainiao Chcesz inwestować.

Podbij rynek europejski

Dzięki temu porozumieniu Cainiao wzmacnia swoją obecność w Europie. W ostatnich latach chińska firma zadomowiła się w Wiele krajów starożytnego kontynentu, W tym Belgia. Platforma logistyczna lotniska w Liège została otwarta 8 listopada 2021 roku W sprawie współpracy między Rządem Walonii a Cainiao, I chce nim być centrum technologiczne, Połączony z resztą Europy i świata.

READ  Rosja a ekspansja NATO Bruno Tertrisa

Od 2021 roku chińska firma pracuje także nad rozwojem Centra dystrybucyjne i sieci szafek we Francji, Niemczech i Włoszech. Chociaż Chiny pozostają w dużym stopniu zależne od eksportu, zabezpieczenie dostępu do rynku europejskiego ma strategiczne znaczenie. Czy jednak stanie się to Alibaba, do czego przyczyniło się powstanie Cainiao w Europie? Niezawodna alternatywa dla Amazon, Dominujący gracz na kontynencie? Przed nami jeszcze długa droga.