Polska pokonała Słowenię w półfinale Euro siatkówki

Właściwe badanie Polski zostało nagle przerwane w półfinale. Faworyci mistrzostw Europy rozgrywanych u siebie, Polacy zostali usunięci przez Słowenię w najbliższą sobotę w Gadovis, w ostatnim ataku ostrego Danzka Sterna. Po obronie dziewięciu punktów meczowych, Mistrzowie Świata Podwójnych Władców (2014, 2018) ostatecznie padli ofiarą prawdziwej nierównowagi w czwartym secie (17-25, 32-30, 25-15, 37-35). Odbiór i zabezpieczenie.

To tak, jakby Polska wygrała po raz ósmy z rzędu w tym euro. Jednak po łatwym wygraniu pierwszego seta koledzy z drużyny Wilfredo Lyon (20 punktów, wiodący strzelec w meczu ze Sternem) byli zaniepokojeni mocną drużyną Słowenii, ale od początku meczu zostali dwukrotnie pokonani. Ale teraz kto symuluje Bat Naira Polaków na kontynencie po tym… Czwarta z rzędu eliminacja w Euro: ćwierćfinały w 2015, ósme w 2017 i półfinały w 2019 i 2021.

Najbardziej kontrowersyjny czwarty set był ostatecznie groźny dla Polski. Mimo zaoszczędzenia dziewięciu punktów meczowych faworyci przegrali, wliczając w to cenę nieustępliwego wyzwania (37-35). W swoim trzecim europejskim finale po 2015 i 2019 r. Słowenia znajduje Włochy i wypada z Serbii.

READ  Covid: Polska odmawia płacenia za nowe dostawy szczepionek i rozpoczyna walkę prawną z producentami