Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: Pierwszy przywódca Tänak

Polska: Pierwszy przywódca Tänak

Na pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Polski, rozgrywanym w formie pojedynków, najlepszy czas uzyskał Ott Tänak, wyprzedzając Thierry’ego Neuville’a i Elfyna Evansa.

Ott Tänak jest otwarty w weekendy. Wciąż prowadząc ostatni wyścig specjalny Rajdu Sardynii, kierowca Hyundaia rozpoczął polską rundę Mistrzostw Świata od uzyskania najlepszego czasu w pierwszym wyścigu specjalnym. Na 2,5-kilometrowym boisku na stadionie Mikołajki Estończyk czuł się bardziej komfortowo.

Tak naprawdę mistrz świata z 2019 roku wyprzedza Thierry’ego Neuville’a o sekundę, który w piątek stanie na czele stawki na polskich drogach gruntowych. ” Podobało mi się to specjalne. Uwielbiam te metody, ale wcale nie są łatwe, powiedział Ott Tänak po tej pierwszej specjalnej prezentacji. Wszystko musi być zrobione perfekcyjnie. Powinieneś mieć maksymalne zaufanie do wszystkiego, co cię otacza, więc jutro (piątek) zobaczymy, jakie będą uczucia. »

Rovanpera odpowiada

Oddając Thierry’emu Neuville’owi zaledwie trzy dziesiąte sekundy,
Elfyn Evans jest już na pozycji, więc w piątek będzie miał mniejsze trudności w zawodach specjalnych. Po stronie francuskiej Adrien Fourmaux po raz szósty zdobył bramkę na niecałe dwie sekundy przed normą. Kierowca Forda M-Sport ma dwie dziesiąte przewagi nad niespodziewanym gościem polskiego rajdu, Kale Rovanperą. Fin, który w krótkim czasie zastąpi Sébastiena Ogiera, ofiarę wypadku podczas rekonesansu, jest we właściwym rytmie.

Nie sądzę, że zwycięstwo jest możliweAle tak właśnie jest – stwierdził aktualny mistrz świata. Przyjechałeś tutaj, żeby ostatecznie uzyskać dobry wynik, ale to nie będzie satysfakcjonujące, jeśli nie szukasz zwycięstwa. Noc będzie bardzo długa, więc nie wygląda na łatwą. » W programie pierwszego prawdziwego dnia zawodów znajdzie się siedem etapów, co zapowiada pewne luki.

Rajd – WRC/Polska
Klasyfikacja generalna po OS1 (z 19) – czwartek, 27 czerwca 2024
1- Ott Tänak – Martin Järvioja (Bliski Wschód/Hyundai) z czasem 1:42”5
2- Thierry Neuville – Martin Wedegui (Belgia/Hyundai) 1’0
3- Elvin Evans – Scott Martin (GBR-GBR/Toyota) 1″ 3
4- Takamoto Katsuta – Aaron Johnston (JAP-IRL/Toyota) 1”6
5- Andreas Mikkelsen – Torsten Eriksen (NOR-NOR/Hyundai) 1”8
6- Adrien Formo – Alexandre Correa (FRA-FRA/Ford M-Sport) 1”9

READ  Foot OL - słabe OL przeciwko słabym, szokującym statystykom! - Olympique Lyon