Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska otrzymuje 870 000 szczepionek Pfizer – pierwsza wiadomość

Ąukasz Gągulski / PAP

Rządowa agencja ds. Rezerw strategicznych (RARS) poinformowała w poniedziałek po południu, że 870 000 dawek szczepionki Pfizer Covit-19 dotarło do Polski w poniedziałek.

Szczepionki będą teraz rozprowadzane do punktów szczepień w całym kraju, powiedział BAP prezydent RARS Michaił Kuksmirowski.

Kuksimrovsky powiedział w niedzielę 11 kwietnia, że ​​Polska otrzyma co najmniej 172 000 dawek szczepionki AstraZeneca. Dodał, że jego firma wciąż czeka na informacje o faktycznym natężeniu ruchu AstraZeneca.

Dodatkowe dochody ze szczepionek Pfizer i AstraZeneca spodziewane są do końca kwietnia, powiedział Kuksmirovsky. Polska ma nadzieję, że w kwietniu otrzyma co najmniej 5,6 miliona szczepionek, biorąc pod uwagę transport pierwszej transzy firmy Moderna i Johnson & Johnson, która została niedawno zatwierdzona do użytku w UE.

Polska rozpoczyna program szczepień Govt-19 27 grudnia 2020 r. Z dwufazową produkcją preparatów Pfizer, Astrogeneka i Moderna. Jak dotąd, według danych opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej rządu, 6,658,909 Polaków zostało już zaszczepionych przeciwko Govt-19, a 2 073 334 zostało zaszczepionych w dwóch dawkach. gov.pl..

READ  Shoah: Israel ogłasza wznowienie tras koncertowych w Polsce