Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska oskarża Berlin o próbę budowy „Niemieckiej Czwartej Rzeszy”

Wicepremier ds. bezpieczeństwa narodowego Jaroslav Kaczyński uważa, że ​​poparcie rządu niemieckiej koalicji dla większej federacji UE jest „niebezpieczne”.

Jaroslav Kaczyński, lider polskich narodowych sił populistycznych, oskarżył Niemcy o próby zmiany UE.IVe Rzesza AllemandFederalista w wywiadzie opublikowanym w piątek 24 grudnia. Są kraje ”Nie interesuje mnie możliwość zbudowania IV Rzeszy Niemieckiej w oparciu o UE», Lider Prawa i Sprawiedliwości (PiS) ogłosił polskiemu skrajnie prawicowemu dziennikowi GPC.

Według Jarosława Kaczyńskiego, kadencji IV Rzeszy Niemieckiej i wicepremiera ds. bezpieczeństwa narodowego.”Nic negatywnego, nie związanego z III Rzeszą (nazistowski, przyp. autora), ale pierwszyஎனவே, a więc Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Podczas niedawnej wizyty w Polsce nowego kanclerza Niemiec Olafa Scholesa, jego polskiego prezydentaUtopizm jest więc niebezpieczny», poparcie rządu niemieckiej koalicji dla większego federalizmu w UE. Mateusz Morawiecki od czasu do czasu wspominał komentarz”Europa suwerennych narodów», Chronione przez polskie władze.

„Przeklęte wyniki” TSUE

Według Jarosława Kaczyńskiego ogólnie „Mózg„Każda istotna zmiana w Polsce”Jeśli my Polacy zgodzimy się na tak nowoczesne poddanie, będziemy upokarzani na różne sposoby„I zaatakować sąd Unii Europejskiej (TSUE), według niego.”Podstawowe używane narzędzieNarzucać idee federalne. TSUE „Wyjaśnij prawo europejskie i podejmuj jednoznaczne decyzje o defraudacji. Ona robipowiedział Jarosław Kaczyński.

Bruksela jest w długim i głębokim konflikcie z Warszawą, zwłaszcza o reformy sądownictwa zainicjowane przez rządzące od 2015 roku PiS. Reformy te zostały oskarżone o podważanie niezależności sądownictwa, a TSUE otrzymał kilka wyroków dla Polski. Już w czerwcu polski Trybunał Konstytucyjny pod wpływem krajowych populistów zakwestionował autorytet Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, a w październiku zakwestionował prymat prawa europejskiego nad polskim.

READ  Ambasador Rosji w Polsce był oblany fałszywą krwią

W środę Bruksela zainicjowała naruszenie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego przeciwko Polsce po orzeczeniu.Na mocy umowy nie spełnia już wymogów niezawisłego i bezstronnego sądu ustanowionego ustawą.


Zobacz też – Polska: „Coś się dzieje w naszej Europie”, podkreśla Macron