Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska ogłasza, że ​​wyśle ​​żołnierzy do pomocy przy incydentach związanych z bezpieczeństwem

Polska ogłasza, że ​​wyśle ​​żołnierzy do pomocy przy incydentach związanych z bezpieczeństwem

Ze względów bezpieczeństwa Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zachęta może nie być wysoka: „Siły Zbrojne RP dołączą do międzynarodowej koalicji utworzonej przez Francję na rzecz wsparcia przygotowań i bezpieczeństwa Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024”.Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił na X (dawniej Twitterze), nie podając liczby żołnierzy.

Wiele obcych krajów nas wzmocni

Reszta po tej reklamie

„W Paryżu będzie stacjonować grupa zadaniowa składająca się z naszych żołnierzy, w tym psów tropiących. Jej głównym celem będzie wykrywanie urządzeń wybuchowych i prowadzenie działań antyterrorystycznych.– zauważył członek polskiego rządu.

Reszta po tej reklamie

Po południu ministerstwo francuskich sił zbrojnych poinformowało AFP „wiele obcych krajów” Należy wzmocnić bezpieczeństwo igrzysk w Paryżu „W niektórych kluczowych obszarach, takich jak umiejętności psów, wymagania są wysokie”..

Napięte środowisko bezpieczeństwa

Ponieważ ostateczny termin przypada na prawie cztery miesiące, kwestia zabezpieczenia igrzysk jest paląca: Francja podniosła poziom czujności do „ataku nadzwyczajnego” – najwyższego – w następstwie ataku w Moskwie, do którego przyznało się Państwo Islamskie. Zdaniem Prezydenta oddział organizacji terrorystycznej, która zaatakowała Rosję, przeprowadził w ostatnich miesiącach kilka ataków we Francji.

Reszta po tej reklamie

Reszta po tej reklamie

Ponadto kilka awarii, które miały miejsce w ostatnich tygodniach, wzbudziło wśród francuskich urzędników obawy dotyczące przygotowań: w lutym z pociągu skradziono komputer i klucze USB zawierające informacje dotyczące zabezpieczenia igrzysk olimpijskich, a podczas niedawnego testu zawiodło urządzenie antydronowe.

W każdym razie głowa państwa zatwierdziła Francję 26 marca „Obecny i gotowy” Po ostrzeżeniu wydarzenie sportowe powinno się odbyć „Zerowe ryzyko” nie istniał „NIE życie”Na podstawie zagrożenia terrorystycznego. „Zawsze istnieje element ryzyka”Nalegał w telewizji BFM.

READ  Gdzie obejrzeć mecz na żywo?