Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska odwołuje swojego ambasadora w Izraelu

Polska odwołała swojego ambasadora w Izraelu w poniedziałek (16 sierpnia), dwa dni po podobnym ruchu Jerozolimy, rozgniewanej polskim prawem ograniczającym prawa własności w czasie II wojny światowej.Antysemityzm.

Nowa ustawa, ogłoszona w sobotę przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, nakłada 30-letni limit na skonfiskowane mienie, zwykle skonfiskowane przez reżim komunistyczny po wojnie. Rząd twierdzi, że prawo powinno zapobiegać oszustwom.

jaMSZ zapowiedziało, że ambasador RP w Izraelu pozostanie w kraju do odwołania», Odnosi się do wiadomości. Według ministerstwa ten gest jest odpowiedzią.”Ostatnie niepotrzebne działania Państwa Izrael, nieuzasadniona decyzja o obniżeniu poziomu stosunków dyplomatycznych z Rzeczpospolitą Polską, a także niedopuszczalne wypowiedzi izraelskiego ministra spraw zagranicznych i innych członków rządu„Ambasador Marek Makrovsky jest obecnie w Polsce.W najbliższych dniach zapadnie decyzja o stałym statusie polskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego w Izraelu.

„Wstyd pamięci o masakrze”

Izraelski minister spraw zagranicznych Yair Lobid wezwał w sobotę izraelskich urzędników w Polsce do wezwania do przyjęcia nowych przepisów.Antysemityzm. Ustawę przyjął premier Izraela Naphtali Bennett.Wstydź się– Powiedziała, że ​​się pojawiła.Bezwstydna autopromocja produktów balistycznych i świetna okazja na zgrabny nóż dla Ciebie„Ministerstwo Spraw Zagranicznych mianuje ambasadora Polski w Izraelu, który obecnie przebywa na urlopie” – powiedział.Kontynuować wakacje w swoim kraju.

Polski premier Mathews Moravici w niedzielę zaprzeczył antysemickim zarzutom. Według niego Izrael zdecydował się na wycofanie odpowiedzialnych w Warszawie.”Bezpodstawne i nieodpowiedzialne. jaKażdy, kto zna prawdę o cierpieniach Holokaustu i Polski podczas II wojny światowej, nie może zaakceptować uprawiania polityki w ten sposób.Powiedział na Facebooku.

Prawie sześć milionów Polaków zostało zniszczonych w Polsce podczas II wojny światowej, w tym trzy miliony Żydów. W następstwie tego konfliktu komunistyczni urzędnicy znacjonalizowali dużą liczbę posiadłości porzuconych po śmierci ich właścicieli lub samolotu. Kiedy w 1989 roku opadła żelazna kurtyna, w przeciwieństwie do innych krajów komunistycznego obozu, Polska nie zorganizowała zwrotu zagrabionego mienia, pozwalając jednostkom na sprawdzenie szczęścia w sądzie.

READ  Poland Tour - Joao Almeida: „To spełnienie marzeń”