Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska nazywa stanowisko Węgier „nie do przyjęcia”.

Polska nazywa stanowisko Węgier „nie do przyjęcia”.

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >

Donald Tusk, nowy polski premier, podczas spotkania ze swoim szwedzkim odpowiednikiem Ulfem Kristersonem potępił postawę Viktora Orbána, który zwlekał z uznaniem członkostwa Szwecji w sojuszu.

Polski premier Donald Tusk skrytykował w poniedziałek (19 lutego) Węgry za blokowanie ratyfikacji przystąpienia Szwecji do NATO, określając opóźnienie jako„gorszący”Budapeszt był ostatnim krajem, który ratyfikował Sojusz Atlantycki. „To niedopuszczalne, nie tylko z mojego punktu widzenia, aby jeden kraj przeszkadzał drugiemu, zwłaszcza w kontekście wojny z Rosją na Ukrainie”Donald Tusk ogłosił to podczas wspólnej konferencji prasowej ze swoim szwedzkim odpowiednikiem Ulfem Kristersonem w Warszawie.

Budapeszt, który co do zasady oferował wsparcie, ale od miesięcy zwlekał, wzywa Sztokholm do zaprzestania swojej polityki. „Degradacja” Pod adresem rządu węgierskiego rzucano oskarżenia o autorytaryzm. Jednak w sobotę premier Viktor Orbán obiecał to węgierskiemu parlamentowi „Na właściwym torze” Członkostwo Szwecji w NATO ma zostać ratyfikowane w tym miesiącu.

„Silna wola zakończenia procesu”

„Dobra wiadomość jest taka, że ​​nasz obecny spór ze Szwecją zmierza ku końcowi”– oznajmił Wiktor Orban w orędziu o stanie narodu. Zapytany o komentarze Ulf Kristerson odpowiedział w poniedziałek, że nie wie „Dokładnie” To, o czym wspomniał węgierski premier, jedynie wskazywało, że tak „Kilka rozmów w ostatnich tygodniach” ze swoim węgierskim odpowiednikiem.

„Myślę, że istnieje silne pragnienie sfinalizowania procesu przystąpienia do NATO”, powiedział. Pomimo zaproszenia Viktora Orbána do swojego szwedzkiego przedstawiciela, szwedzcy urzędnicy odmówili rozpoczęcia negocjacji ratyfikacyjnych z Węgrami. „Przemówienie” Przystąpienie Szwecji. Po inwazji Rosji na Ukrainę Szwecja ogłosiła swoją kandydaturę do NATO w maju 2022 r., a Finlandia została 31. członkiem tej organizacji w kwietniu 2023 r., po jej ratyfikacji przez wszystkich jej członków.

READ  ITW Cédric Heitz, francuski trener w Polsce (1/2): „Trudne i odświeżające wyzwanie”

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >