Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: Największa na świecie platforma lodowa ponownie otwarta w Jakobane

Polska: Największa na świecie platforma lodowa ponownie otwarta w Jakobane

kierunek Jakubw pobliżu z Parku Narodowego z Tatr. Pod historyczną skocznią narciarską stoi największa na świecie platforma lodowa, trochę przerażająca, zdecydowanie fajna i jednocześnie magiczna. Wbrew mitologii greckiej nie ma tu Minotaura, ale jak okiem sięgnąć tylko lód i śnieg.

Skocznia narciarska „Wielka Krokiew”.

Stworzony po raz pierwszy zimą 2015-2016 Snowlandia, śnieżny labirynt znajduje się pod naturalną skocznią narciarską „Wielka Krokiew”. Jeśli śledziłeś prawdziwą instytucję skoków narciarskich w Polsce, ta nazwa może ci coś znaczyć.

„Wielka Krokiew” to najstarsza i największa skocznia narciarska w kraju. Na jej stokach słynni polscy skoczkowie tacy jak Krzysztof Biegun (2015 – 140,5 m) Kamila Stocha (2015 – 141,5 metra), Dawid Kubacki (2019 – 143,5 metra).

Fot. Adam Brzoza Snowlandia

W tym roku strona zostanie ponownie otwarta 21 stycznia 2023 r

Wykonanie sztucznego śniegu i zbudowanie całej konstrukcji labiryntu zajmuje miesiąc. Jest to możliwe tylko przy ujemnych temperaturach. Tak więc data rozpoczęcia roku zależy od warunków pogodowych. W tym roku Snowlandia została ponownie otwarta 21 stycznia 2023 roku, tydzień później niż w 2022 roku.

3000 m2 labiryntów, pałac, igloo, rzeźby

Zajmując powierzchnię 3000 m2, miejsce to sąsiaduje z prawdziwym lodowym pałacem z wieżami o wysokości do 15 metrów oraz gigantycznym igloo, w którym kryją się ogromne dziury, tunele i przestrzenie wykute w lodzie. , lub można znaleźć historyczne lub fikcyjne postacie wyrzeźbione w śniegu przez artystów z regionu Bodale.

Adam Brzoza Snowlandia to największy na świecie labirynt śnieżny
Fot. Adam Brzoza Snowlandia Igloo

Snowlandia łączy wszystko, aby zadowolić zarówno fanów mini-Frozen, jak i entuzjastów puchu, a wszystko to w zapierającym dech w piersiach krajobrazie. Sam zobacz:

Park oferuje wiele zajęć skierowanych do osób w każdym wieku (szczególnie w odniesieniu do dzikiej przyrody), wszystkie mają charakter informacyjny. Na stronie internetowej.

Kontakt:

Jakobane, Piłsudskiego 38 ul.

+48 797 378 887

READ  Francja w grupie Polska na mundialu 2023