Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska jest „gotowa” na przyjęcie broni nuklearnej na swoich granicach – mówi jej prezydent Andrzej Duda

Polska jest „gotowa” na przyjęcie broni nuklearnej na swoich granicach – mówi jej prezydent Andrzej Duda

Powiedział, że kwestia możliwości stacjonowania broni nuklearnej na terytorium Polski jest przedmiotem rozmów Warszawy i Waszyngtonu „od jakiegoś czasu”.

Opublikowany

Aktualizacja


Czas czytania: 1 minuta

Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości w Warszawie 10 kwietnia 2024 r

Prezydent RP w poniedziałek 22 kwietnia ogłosił, że jego kraj „gotowy” Jeśli NATO zdecyduje się wzmocnić swoją wschodnią flankę, powinno powitać broń nuklearną na swoich granicach. „Jeśli nasi sojusznicy zdecydują się na rozmieszczenie broni nuklearnej w ramach podziału broni nuklearnej w naszym regionie w celu wzmocnienia bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO, jesteśmy gotowi to zrobić”.Andrzej Duda powiedział dziennikowi PRAWDA.

Głowa państwa, przebywająca obecnie w Kanadzie po wizycie w Stanach Zjednoczonych, wyjaśniła, że ​​kwestia możliwości stacjonowania broni nuklearnej w Polsce jest przedmiotem rozmów Warszawy i Waszyngtonu. „Od jakiegoś czasu”. „Rozmawiałem już na ten temat kilka razy”on dodał.

Rosyjska broń nuklearna przeniesiona na Białoruś

Zdaniem Andrzeja Dudy, „Rosja coraz bardziej militaryzuje enklawę kaliningradzkią”Sąsiednia Polska. „Przekazuje Białoruś swoją broń nuklearną”, również przypomniano. W marcu 2023 roku prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił zamiar zastąpienia broni nuklearnej „wydziwianie” W tym sojuszu Polska jest sąsiadem.

W poniedziałek Kreml powiedział, że Rosja podejmie działania „gwarantować” Bezpieczeństwo Polski, jeśli ma na granicach broń nuklearną. „Armia z pewnością przeanalizuje sytuację i w każdym razie podejmie wszelkie niezbędne środki zaradcze, aby zagwarantować nam bezpieczeństwo”.– powiedział dziennikarzom rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

READ  Los niezależnych dziennikarzy w Rosji, Algierii i Polsce