Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska chce postawić sprawę zabójstwa Katin przed międzynarodowym wymiarem sprawiedliwości

Prezydent RP Andrzej Duda powiedział w niedzielę 10 kwietnia, że ​​postawi przed sądem międzynarodowym zamach katyński – zabicie blisko 22 000 Polaków przez policję stalinowską w 1940 roku.

Recepta na ludobójstwo jest nieznana. Dlatego domagam się, aby w tej sprawie rozstrzygnęły sądy międzynarodowe. Wkrótce złożymy odpowiednie wnioski„Andrzej Duda zapowiedział w przemówieniu z okazji 82. rocznicy masakry” – powiedział.Brutalna okupacja niepodległej i demokratycznej Ukrainy przez Rosję„.”Ta zbrodnia musi zostać dokładnie zbadana, a jej sprawcy wymienieni„Dodał, że nie precyzuje, na którym dworze chce się zająć i kim są oskarżeni.

22 000 polskich oficerów zginęło

10 kwietnia 2010 roku mija 12. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, podczas której prezydent Polski Lek Kaczyński również udał się do Rosji, aby oddać hołd poległym w masakrze Katin. Po sowieckiej inwazji na wschodnią Polskę we wrześniu 1939 r. na mocy układu niemiecko-sowieckiego 22 000 polskich oficerów, jeńców Armii Czerwonej, zostało rozstrzelanych w dżungli oraz w Miednoju (Rosja) i Charkowie (Rosja). Ukraina).

Przez dziesięciolecia Związek Radziecki obwiniał o masakrę nazistów. Dopiero w kwietniu 1990 r. sowiecki przywódca Michaił Gorbaczow przyznał, że jego kraj jest odpowiedzialny za masakrę. „Była to zbrodnia ludobójstwa dokonana przez Sowietów na całkowicie bezbronnych ofiarach. Nigdy nie został ukarany. Zamiast tego mamy kłamstwo KatePowiedział Andrzej Duda.

Zauważył „W końcu przyjęto krótki rozdział pod rządami prezydenta Borysa Jelcyna na początku lat 90. „Władze stalinowskie” Osoby odpowiedzialne za zabójstwo Katin.. Ale kontynuował.Nie podjęto dalszych działań. Proces Katin został umorzony i żaden ze sprawców nie został skazany. Gdy Rosja Putina została ponownie uwielbiona, przez lata Stalin i Związek Sowiecki. Kłamstwo Kate wraca do łask– powtórzył prezydent Polski.

READ  Informacyjny RTL - Prezydent 2022: Le Pen w Polsce, programowanie licznika w całym Kongresie LR