Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska-Białoruś: dno ludzkiej tragedii

Opublikowano 16 listopada 2021 o 17:00

Jak zapisać się do historii?

Zostali uwięzieni w zamarzniętej „ziemi bez ludzi”. Tysiące migrantów, którzy utknęli na granicy polsko-białoruskiej, są zakładnikami niebezpiecznej gry dyplomatycznej, pożyczonej Aleksandrowi Łukaszence w Mińsku i Władimirowi Putinowi w Moskwie. Nawet jeśli ten ostatni sam to mówi Białoruś jest gotowa pomóc w rozwiązaniu kryzysu.

Granica między państwami bałtyckimi a Unią Europejską stała się problemem napięcia imigracyjnego w Europie odkąd Białoruś otworzyła swoje loty i wizy do deportowania kandydatów z Iraku, Kurdów, Syrii i Libanu. Obietnica podróży do Unii Europejskiej przez Mińsk obejmuje reklamę na całym Bliskim Wschodzie. Potem porzucanie ludzi przed zasiekami z drutu kolczastego Polski w katastrofalnej sytuacji zdrowotnej.

Ludzka gra

Co najmniej dziesięć osób straciłoby życie. Ten kryzys, sprowokowany przez Mińsk, ma charakter odwetowy Dwadzieścia siedem wyraźnych ograniczeń . Śledzą fałszerstwa wyborcze i represje wobec przeciwników Łukaszenki w państwie bałtyckim. Ale za tym małym krajem wyłania się cień rosyjskiego giganta.

The Story to podcast „Echa” Pierre’a Faye. Ten odcinek został nagrany w listopadzie 2021 roku. Redaktor naczelny: Clemens Lemastre. Goście: Yves Bourdillon i Virginie Robert (usługa Monde des Echos) Reżyser: Willie Conne. Muzyka: Theo Bowlancer. Tożsamość graficzna: Upian. Zdjęcie: Reuters. Dźwięki: MON, France 24, BFM TV, France Inter, Ruptly, Lennie Gallant „Breaking the Walls”, Euronews.

Jak wysłuchać historii i zasubskrybować?

Znajdź wszystkie rozdziały Historia na Lesechos.fr

Możesz nas również znaleźć za darmo Podcast Apple,Spotify, Lub na Twoja przeglądarka.

Historia jest również dostępna Zwiastun / Podcast Google / Pole kosztów / Inne aplikacje (RSS).

READ  Euro: Polska 1-2 Słowacja (ukończone)