Poland Tour: Cavagna wygrywa jazdę na czas, Almeida integruje żółtą koszulkę

Wysłany dnia:

Katowice (Polon) (AFP)

Mistrz Francji Rémi Cavagna (Deceuninck) wygrał w sobotę tournee po Polsce, rywalizując na dystansie 19,1 km wokół Katowic.

Cavagna (26), francuski mistrz szosowy i mistrz Francji w jeździe na czas 2020, był 13 sekund przed Almeidą i 16 sekund przed Polar Mess Botner (Bora). Kawagna wygrał już jazdę na czas Tour de Romandy 2 maja we Freefork w tym sezonie.

Ale dobry występ tego dnia dla Almeidy łączy jego żółtą koszulkę z drugim miejscem, które ma teraz 26 sekund przewagi (tylko w sobotę o 2 nad ranem) nad Słoweńcem Matej Mohorik (Bahrajn), 31. 9. dnia.

Zdecydowana przewaga przed finałowym etapem Zabrze-Kraków (145,1 km), który powinien zakończyć się mocnym sprintem oraz Kolumbijczyk Fernando Caviria (ZEA), który już w środę wygrał 3. etap.

Polak Michael Kvyatkovsky (Inios) zajął 14. miejsce w klasyfikacji generalnej w 19 sekund, pokonując Włocha Diego Ulyssesa (ZEA) na 14. miejscu (33 sekundy).