Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: Armia zakłada drut kolczasty przeciwko imigrantom

Niezbędny
Wojsko polskie rozpoczęło wznoszenie na granicy z Białorusią ogrodzenia z drutu kolczastego o wysokości 2,5 metra. Powinien rozciągać się na ponad 180 km.

Wojsko polskie zaczęło zakładać drut kolczasty na granicy z Białorusią. Oczekuje się, że wysoki na 2,5 metra będzie rozciągał się na ponad 180 kilometrów. Odległość ta stanowi ponad połowę całkowitej długości granicy leśnej między dwoma krajami.

W ten piątek, 27 sierpnia, dziesiątki żołnierzy znajdowało się w pobliżu małego przygranicznego miasteczka Kringie. Projekt nie był jednomyślny wśród jego ludzi.

Przeczytaj także:
„Ta rozmowa o imigrantach związanych z terroryzmem powoduje problem”

„To jest konieczne w tej sytuacji” – powiedziała 31-letnia Magda. – Imigranci mogą ubiegać się o azyl na oficjalnych przejściach granicznych. Możemy zobaczyć, jak pracują straże graniczne i jak bardzo starają się kontrolować sytuację – podkreślił. Ale według 66-letniego emerytowanego Marka Eplera „To ogrodzenie, które zbudowali, te kłody zawalą się po deszczu”.

Wzrost liczby wizyt od czasu dojścia do władzy talibów

Wynik ten pochodzi z kontekstu ostatnich miesięcy. Tysiące imigrantów, głównie z Bliskiego Wschodu, próbowało przekroczyć granicę między Białorusią a Łotwą, Litwą i Polską. Unia Europejska (UE) podejrzewa, że ​​białoruski reżim kieruje napływem migrantów na granicę europejską w odpowiedzi na unijne sankcje. Kraje Polski i Bałtyku opisują ten procesAtak hybrydowy I obiecał zamknąć granicę, aby uniemożliwić imigrantom dostęp do niej.

Polscy pogranicznicy w piątek (27 sierpnia) poinformowali, że zarejestrowali 3059 prób przekroczenia granicy, w tym 55 w ciągu ostatnich 24 godzin od początku sierpnia. W odpowiedzi na to wydarzenie Polska podwoiła swoją obecność wojskową na wschodniej granicy do 2000 żołnierzy.

Przeczytaj także:
Afganistan: Francja zakończyła wysiedlenia w piątek wieczorem

Według organizacji pozarządowej działającej na tym obszarze grupa wysiedleńców była Afgańczykami i utknęli na granicy przez prawie trzy tygodnie. Według polskich urzędników rozbili obóz kilka centymetrów od terytorium Polski. Polscy strażnicy uniemożliwiają wjazd do Polski, gdzie mogą ubiegać się o azyl, co według rządu na tym skorzysta “Szantaż” Białoruski potężny Aleksander Łukaszenko.

READ  Euroshop: Bułgaria i Polska wychodzą z twarzy koronawirusa

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), Rada Europy i Europejski Trybunał Praw Człowieka wezwały Polskę do udzielenia pomocy humanitarnej migrantom. Polska odpowiedziała, że ​​pomoc może być udzielona tylko za zgodą władz białoruskich.