Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podejrzewa się, że kapitan francuskiego 15. statku, Antoine Dupont, doznał urazu szczęki

Podejrzewa się, że kapitan francuskiego 15. statku, Antoine Dupont, doznał urazu szczęki

Historyczny sukces XV wieku Francji przeciwko Namibii (96-0) w Pucharze Świata, który odbył się w czwartek 21 września w Marsylii, został przyćmiony obawami o kapitana Antoine’a Duponta, który po szoku opuścił drużynę na początku drugiej połowy. Twarzą w twarz z przeciwnikiem. Francuski pomocnik nie wrócił na boisko i udał się do szpitala na badania.

„Istnieje podejrzenie pęknięcia lub złamania górnej szczęki”. (Szczęka) – wyjaśnił po meczu trener Fabian Galthie.

Antoine Dupont z pewnością nie miał szczęścia na Stade-Vélodrome. W listopadzie 2022 roku w meczu przeciwko Springboksom otrzymał czerwoną kartkę po spowodowaniu niebezpiecznego wślizgu południowoafrykańskiego skrzydłowego Cheslina Kolbe. Wieczór w Marsylii, zatrzymaj go „Bardzo mieszane wspomnienia”Potwierdzono to we wtorek na konferencji prasowej.

Przeczytaj także: Francja – Namibia: Przeżyj na nowo zwycięstwo The Blues z historycznym wynikiem (96-0)

W czwartkowy wieczór zawodnik Toulouse, który nie miał najlepszych dni w meczu otwarcia turnieju z Nową Zelandią, odzyskał całą siły witalne. W meczu przeciwko skromnym Namibijczykom numer 9 „The Blues” zbierał asysty, doskonale balansował swoje kopnięcia i mnożył zygzaki w obronie przeciwnika oraz rzutach karnych, co przyniosło mu sławę, a nawet dał sobie szansę tuż przed przerwą (38H).

Jednak gdy zaczęła się druga połowa, został uderzony w głowę przez swojego odpowiednika „Wilwichiasa” Johana Diessela, który za swoje zachowanie otrzymał żółtą kartkę, która „ziemianka” zamieniła się na czerwoną.

„Nieszczęśliwy wypadek” – twierdzi trener Namibii

„W tej chwili jest sprzeciw [namibienne], „Więc nie wszyscy widzą dokładnie, co się dzieje”.Po meczu wyjaśnił francuską trzecią linię Charles Ollivon. „Na dużym ekranie zaczęły pojawiać się obrazy i szybko zrozumieliśmy. Było już za późno i doszło do uderzenia w głowę. (…) To są zdarzenia meczowe, które niestety zdarzają się bardzo często, małe czy duże kontuzje.”on dodał.

READ  France-All Blacks, Pro D2, damskie rugby ... program telewizyjny od 19 do 21 listopada

„To nie było zamierzone, stało się to bardzo szybkoWyjaśnił trener reprezentacji Namibii z Republiki Południowej Afryki, Alistair Coetzee. DuPont nie jest zbyt duży. Johan nie jest złym graczem, nie jest przyzwyczajony do przyjmowania kart, jest bardzo dobrym obrońcą. (…) To był nieszczęśliwy wypadek. »

Przeczytaj także: Puchar Świata w Rugby 2023: dwa filmy dokumentalne o spotkaniu France 2 i Canal+ z Antoine’em Dupontem

Wiemy, jak ważny jest dla grupy i co oferuje”.Prezentowany jest filar bluesa Cyril Bailly. ” Wszyscy wiecie, jaki mam z nim związek, jest dla mnie jak brat. Czekam jak wszyscy, próbowałem się do niego dodzwonić. Ale jest źle. „Widząc te zdjęcia, odczuwamy bardzo gwałtowny szok”. Dodał, wyjaśniając to „Na przyjęciu nie było garderoby”. Po spotkaniu, mimo wielkiego sukcesu osiągniętego do wieczora.

„Wszyscy nie możemy się doczekać wiadomości od Antoine’a i wskazania, że ​​sprawa nie jest zbyt poważna”.Ze swojej strony odpowiedział obrońca Blues Thomas Ramos.

Pod okiem Romana Ntamacka

Kapitan reprezentacji Francji odszedł pod czujnym okiem swojego kolegi z drużyny Tuluzy, Romaina Ntamacka, który przebywał na trybunach stadionu Velodrome, po tym jak w trakcie przygotowań doznał zerwania więzadła krzyżowego w lewym kolanie, co uniemożliwiło mu zakwalifikowanie się do rozgrywek Puchar Świata.

wiadomości

„Paryż 2024”

Le Monde deszyfruje tajemnice i wyzwania stojące przed Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi w 2024 roku.

Rejestr

Odejście Antoine’a Duponta, zdobywcy nagrody Piłkarza Roku FIFA 2021 na świecie, będzie poważnym ciosem dla Francuza XV, który nadal musi zmierzyć się z Włochami w meczu grupowym w piątek, 6 października, przed możliwymi ćwierćfinałami .

„Kiedy ktoś zostaje ranny, nigdy nie jesteś szczęśliwy”.Fabien Galthiet potwierdził to na konferencji prasowej, a dwóch innych francuskich zawodników było kontuzjowanych. Dla Yoniego Atonio „To kolano, ale nic poważnego”.– zapowiedział trener. Jeśli chodzi o Paula Bodehinta, „To protokół wstrząśnienia mózgu, przez który nie przeszedł, więc nie wrócił”.Ale „To łagodne”uspokoił.

READ  „Nigdy nie powiedziałem, że chcę opuścić OM”
Przeczytaj także: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów „Antoine Dupont, mój wymarzony kolega z drużyny”

Świat z Agence France-Presse