Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Michał Probers nowym trenerem reprezentacji Polski

Michał Probers nowym trenerem reprezentacji Polski

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że nowym trenerem Polski został Michał Probers, który oficjalnie przedstawi go w środowe popołudnie. Polak (50 l.) od lata 2022 roku pełni funkcję trenera młodzieżowej kadry narodowej, zastępując Portugalczyka Fernando Santosa.

Pełniący obowiązki trenera przez dziewięć miesięcy 68-letni portugalski technik zapłacił cenę za niedawne rozczarowujące wyniki porażki Polski 2:0 w eliminacjach Euro 2024 dziesięć dni temu z Albanią.

Polska w kwalifikacjach grupy E zajmuje czwarte miejsce z notą 6 na 15, co plasuje ją za Albanią (10/15), Czechami (8/12) i Mołdawią (8/15). Jednak pozostawia mu to niewielki margines, aby zakwalifikować się bezpośrednio.

Portugalczyk był kapitanem drużyny Roberta Lewandowskiego w sześciu meczach, w tym w towarzyskim meczu z Niemcami, w którym Polska wygrała 1:0, ale polska prasa i kibice krytykowali go za to, że nie potrafił zaszczepić ducha walki w kryzysowej drużynie.

Michal Probers, były defensywny pomocnik, który większość swojej kariery spędził w swoim kraju, prywatnie trenował – przed Espoarzem – kilka polskich klubów, m.in. Wisłę Kraków i Aris Saloniki w Grecji.

READ  Polska wygrywa z USA