Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po Polsce Słowacja poinformowała o dostawie MiG-29 na Ukrainę

Po Polsce Słowacja poinformowała o dostawie MiG-29 na Ukrainę

Premier powiedział, że Bratysława dostarczy Ukrainie 13 MiG-29. Tym samym Słowacja staje się drugim po Polsce krajem w NATO, który podjął taką decyzję.

Po sprzęcie, armatach, pojazdach opancerzonych i czołgach kraje sojusznicze Ukrainy odpowiadają na prośby Kijowa, który od kilku miesięcy prosi o samoloty bojowe. Premier Bratysława poinformowała w piątek o dostawie 13 radzieckich myśliwców MiG-29.

„Dostarczymy Ukrainie 13 naszych MiG-19” – powiedział dziennikarzom Edward Heger, dodając, że jego kraj dostarczy również do Kijowa system obrony przeciwlotniczej Kobe.

W oczekiwaniu na F-16 i Mirage 2000

Tym samym Słowacja staje się drugim po Polsce krajem w NATO, który podjął taką decyzję. Wczoraj Warszawa ogłosiła wysyłkę 4 MiG-29, czekając na około piętnaście kolejnych do serwisu.

Dopiero okaże się, czy Stany Zjednoczone wyślą F-16, a Francja sprzeda Mirage 2000. Ukraińscy piloci już szkolą się w Stanach Zjednoczonych na amerykańskich samolotach.

Jeśli chodzi o Mirage 2000-C, Sebastien Licorne przyznał, że trwają dyskusje podczas przesłuchania w Senacie 28 lutego. Minister Sił Zbrojnych wyjaśnił, że trudność w dostawie samolotu wynika z możliwości logistycznych, szkoleniowych i obsługi mechanicznej, „wszystko w horyzoncie czasowym, który wyraźnie nie jest krótkoterminowy”.

Najważniejsze elementy

READ  Sexify, polski serial Netflix, który wywołuje furię w Europie