Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Płacimy cenę za naszą naiwność”

Targowisko próżności (1846). Tytuł powieści Williama Thackeraya dobrze oddaje boleści francuskiej dyplomacji w sprawie okrętów podwodnych. Odkąd Australia anulowała zamówienie na 12 okrętów podwodnych z francuskiej grupy marynarki wojennej na rzecz ośmiu amerykańskich, na naszych oczach płonie cała tablica próżności, złudzeń i idoli.

Płacimy cenę za naszą naiwność. Pochwaliliśmy Atlantyk i odkryliśmy, że Stany Zjednoczone traktują nas jak surogatkę, z brutalnością i arogancją. François Hollande został pochwalony, gdy nie dotrzymał swoich obietnic, odwołując dostawę statków Mistral do Rosji, aby zadowolić Stany Zjednoczone, ustanawiając w ten sposób niebezpieczny precedens, a dziś rozumiemy, że Australia nas naśladowała.

“Przez egoizm i arogancję cesarskie Ateny straciły swoich sojuszników i ostatecznie zostały pokonane. Tak prawdopodobnie stanie się w Stanach Zjednoczonych.”

Pochwaliliśmy Demokratę Joe Bidena i zdajemy sobie sprawę, że ma dla nas tylko pogardę i że jego polityka jest zgodna z polityką Trumpa: Najpierw Ameryka, unilateralizm, protekcjonizm handlowy w celu przetworzenia USA, obsesja na punkcie chińskiego zagrożenia… Mówi się nam, że Wielka Brytania jest na skraju upadku po Brexicie. Tu zwycięża, podpisując pakty obronne ze Stanami Zjednoczonymi i Australią, tak jak upokarzana jest Francja.

szpiegować

Francja odgrywa dużą rolę na Oceanie Spokojnym. Jest potęgą morską i nuklearną, posiada Polinezję i Nową Kaledonię oraz ich wyłączne strefy ekonomiczne [Zone économique exclusive]. Ale jak napisał przedstawiciel Jean-Louis Terrio: “Aby wywrzeć wpływ w tej części świata, nasza obecność marynarki wojennej z pierwszorzędnymi statkami musi zostać trwale wzmocniona w regionie. To z konieczności oznacza zwiększone wysiłki budżetowe.” w Wojna peloponeskawielki grecki historyk Tukidydes wyjaśnił, że Ateny miały wielu sojuszników i dzięki temu mogły podbić Spartę. Ale przez egoizm i arogancję cesarskie Ateny straciły sojuszników i ostatecznie zostały pokonane. To prawdopodobnie wydarzy się w Stanach Zjednoczonych. Najpierw zostawmy zintegrowane dowództwo NATO. A jeśli Stany Zjednoczone chcą, abyśmy pozostali ich sojusznikiem w obliczu chińskiego zagrożenia, to najpierw trzeba zająć się kilkoma kwestiami. Zobaczmy, jakie są te punkty sporne.

READ  Jaka przyszłość dla współpracy między Polską, Niemcami i Francją?

Stany Zjednoczone nieustannie nas szpiegują. W maju 2021 roku prasa ujawniła, że ​​szpiegowała kilku europejskich przywódców, w tym Angelę Merkel. CIA i Agencja Bezpieczeństwa Narodowego szukają. Amerykańskie banki inwestycyjne oraz amerykańskie firmy audytorskie i konsultingowe są, od 2001 roku Patriot Act, prawnie zobowiązane do przekazywania władzom USA wszystkich danych gromadzonych za granicą! Kiedy Emmanuel Macron poprosił amerykańskiego sekretarza gabinetu McKinseya, który został ukarany grzywną w wysokości 570 milionów dolarów w amerykańskim skandalu z opioidami, o doradzenie mu w sprawie strategii szczepień przeciwko Covid-19 lub gdy Departament Obrony wymienia tego samego McKinseya lub Boston. Advisory Group, wszystkie informacje zebrane przez te firmy trafią do komputerów Pentagonu.

Dopóki ta sytuacja będzie się utrzymywała, nasi amerykańscy konkurenci będą czytać naszą grę, a my nie czytamy ich. Jak podkreśla Edward Tetro, „Konieczne jest zakazanie wszystkim administracjom, instytucjom publicznym i instytucjom strategicznym, które są właścicielami państwa w swoich stolicach (bezpośrednio lub za pośrednictwem BPI i Caisse des Dépôts et Consignations), od uciekania się do amerykańskich banków inwestycyjnych lub firm konsultingowych”.

Amerykańska interwencja

Mówiąc szerzej, prawna, finansowa i cyfrowa dominacja Stanów Zjednoczonych i poza prawem amerykańskim nie może być tolerowana. Francuzi i Europejczycy muszą bronić swoich interesów gospodarczych i handlowych przed hegemonią Stanów Zjednoczonych i dolara. Po rażącej amerykańskiej grzywnie na BNP za handel z Iranem, można sobie wyobrazić, że Europa nakłada na Goldmana Sachsa miliardy dolarów za pomoc greckiemu rządowi w manipulowaniu jego rachunkami publicznymi w celu wejścia do strefy euro. W obliczu dominacji USA w Internecie, big data, sieciach społecznościowych i GPS, Francja i Unia Europejska muszą stworzyć własne alternatywne narzędzia do ustanowienia cyfrowej suwerenności. Pozwól nam rozpoznać i bronić prywatności naszych interesów.

„Francja musi kierować pracą policji wewnętrznej, aby przerwać tę ingerencję i zażądać, aby Waszyngton poprzestał na tym w swoich planach wywierania wpływu” – dodał.

Ponadto Francja powinna domagać się całkowitego zaprzestania ingerencji USA w nasze sprawy wewnętrzne. W rzeczywistości Stany Zjednoczone, kraj anglosaski, biegły w komunitaryzmie i wielokulturowości, nic nie rozumieją z francuskiego modelu republikańskiego. Wierny swoim starym sojuszom z Arabią Saudyjską, Pakistanem i Bractwem Muzułmańskim przeciwko Nasserowi, arabskiej lewicy nacjonalistycznej i komunistom, Waszyngton, który wspierał dżihadystów przeciwko Związkowi Radzieckiemu w Afganistanie – w tym Osamę bin Ladena – dziś finansuje i wspiera wielu. We Francji szaleją islamiści, rdzenni, wyznaniowi lub „zdekolonizowani” bojownicy.

READ  Orange stawia na odpowiedzialną gospodarkę

Uważano ich za antyimperialistów i odkryto, że są służalczymi zwolennikami amerykańskiego imperializmu. Młodych dygnitarzy z przedmieść, czy to przedsiębiorców, artystów, aktywistów, skrajnie lewicowych naukowców, czy aktywistów „dekolonizacyjnych”, zaprasza się wszystkie wydatki opłacone do Stanów Zjednoczonych, gdzie są zapraszani. Chwali amerykańskie społeczeństwo oraz ich ideologiczne i praktyczne szkolenie. Systematycznie, podczas tych cykli indoktrynacyjnych, Francja jest opisywana jako rasistowska i antyislamska.

Wszystko to jest intrygujące, gdy wiemy, że sytuacja mieszkańców naszych najbardziej bezwzględnych miast jest nieskończenie lepsza niż mieszkańców czarnych gett utworzonych w Stanach Zjednoczonych czy wojny w Iraku prowadzonej przez Stany Zjednoczone, do której zmierza Francja. w opozycji spowodował śmierć 200 000 irackich muzułmanów. Ta amerykańska aktywność na naszych przedmieściach jest gorączkowa. Dwóch pracowników Ambasady USA w Paryżu pracuje w pełnym wymiarze godzin nad sprawą. paryski Naucz nas ten który Projekty finansowane przez ambasadę na przedmieściach mogą obejmować list dyplomatyczny do studentów, a także większe projekty, finansowane w wysokości od 20 000 do 100 000 USD..

Stéphane Gatinen, burmistrz Sifran (93) w latach 2001-2018 potwierdza: Oczywiście CIA nie jest daleko w tyle. “ Francja powinna poprowadzić wewnętrzną akcję policyjną, aby przerwać tę ingerencję i zażądać, aby Waszyngton poprzestał na tym w swoich planach wywierania wpływu. Ambasada USA powinna ograniczyć się do ścisłej roli dyplomatycznej i zaprzestać wszelkiej nepotyzmu, ingerencji i działań propagandowych na naszej ziemi. Nasz sojusz z Waszyngtonem przeciwko Chinom musi mieć tę cenę.

bronić naszych interesów

Jeśli nasze niepowodzenia w sprawie okrętów podwodnych uratują nas przed atlantyckimi Sherpadis, wpadnijmy w potok europejskich fantazji obronnych. Prawda jest taka, że ​​europejska obrona jest projektem całkowicie nierealistycznym. Po pierwsze, od czasu Brexitu Francja jest obecnie jedynym krajem UE dysponującym potencjałem wojskowym na wysokim poziomie. Potem dochodzi do wielu politycznych i dyplomatycznych sporów między krajami europejskimi.

READ  Huobi Global rozpoczął kampanię zerowej opłaty dla użytkowników kart bankowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym i Wielkiej Brytanii

Na przykład w 2003 roku, kiedy Francja sprzeciwiła się katastrofalnej wojnie w Iraku, uczestniczyły Włochy, Hiszpania i Polska. Obrona europejska może oznaczać, że musimy stale konsultować się z innymi krajami europejskimi, co może powodować, że tracimy cenny czas w sytuacjach kryzysowych. Utracimy suwerenność nad najważniejszymi dobrami państwa: dyplomacją i obronnością. Wiele krajów europejskich odrzuca ideę niezależnej europejskiej obrony przed Stanami Zjednoczonymi, woląc pozostać pod wojskowym parasolem USA.

“W świecie rosnącej niepewności możemy polegać tylko na sobie. Czy jesteśmy na to gotowi?”

Dotyczy to zwłaszcza Niemiec, co wyraźnie podkreśliła niemiecka minister obrony, krytykując „Iluzje europejskiej strategicznej niezależności”. Tak jest również w przypadku wielu krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które są bardzo atlantyckie, boją się swojego rosyjskiego sąsiada i dla których członkostwo w Unii Europejskiej jest jedynie przedłużeniem członkostwa w NATO, a przynależność do NATO, które ma pierwszeństwo przed wszystkim w ich oczy.

Wreszcie Niemcy planują zabić francuski przemysł zbrojeniowy, który rywalizuje z niemieckimi firmami. W Australii francuska grupa marynarki wojennej wygrała kontrakt na sprzedaż okrętów podwodnych z naszym niemieckim konkurentem TKMS. Nieliczni zwolennicy fair play nasi niemieccy i szwedzcy „przyjaciele” entuzjastycznie poparli prasową i naciskową kampanię, która doprowadziła do zerwania kontraktu przez Australijczyków. A skoro umowa została zerwana, Unia Europejska, spiesząc się z zawarciem umowy o wolnym handlu z Australią, nie zaoferowała Francji żadnego wsparcia w tej sprawie. Generał de Gaulle powiedział: Kraje nie mają przyjaciół, mają tylko zainteresowania.. W świecie rosnącej niepewności możemy polegać tylko na sobie. Czy jesteśmy na to gotowi?

Czytaj także: Europejska współpraca zbrojeniowa: “Naszym obowiązkiem jest przeciwstawienie się tej zaprogramowanej katastrofie dla Francji”