Pierwsze zwycięstwo z Polską (2:0)

Reprezentacja Francji w futsalu U19 wygrała pierwszy z dwóch meczów towarzyskich z Polską (2:0) w Colmar we wtorek 21 lutego. Druga tura jutro (19:00).

Po rozegraniu czterech meczów towarzyskich w styczniu, selekcja Futsalu U19 wzięła udział w pierwszym z dwóch meczów towarzyskich z Polską we wtorek, 21 lutego, w kompleksie sportowym Montagne Verte w Colmar (Haut-Rhin).

Les Blouettes, którzy kontrolowali grę do przerwy, objęli prowadzenie na początku drugiej tercji po bramce Marouane’a Rezzouga (1:0, 21.), który wykorzystał słabo wybitą piłkę bramkarza rywali. Następnie trójkolorowi przebili się świetną piłką Hakana Bulbula (2:0, 32.) i utrzymali prowadzenie, wygrywając pierwszą rundę, pomimo przewagi Polaków w końcówce meczu.

Przedruk:

Zawodnicy Clementa Lereboursa wracają jutro do Polski, wciąż w kompleksie sportowym Montagne Verte w Colmar (godz. 19:00). Te dwa turnieje są częścią przygotowań do głównych eliminacji do Euro U19 Futsal 2023.

Wyniki/Agenda

• wtorek, 21 lutego: Francja – Polska 2-0
  • Środa, 22 lutego: Francja – Polska (19:00) w Colmar (przyjazny)
  • środa 22 marca: Francja – Azerbejdżan (17:00) na moście Cherokee (eliminacje do Euro 2023)
  • Czwartek, 23 marca: Grecja – Francja (17:00) na moście Cherokee (eliminacje do Euro 2023)
  • sobota 25 marca: Bośnia i Hercegowina – Francja (20:00) na moście Cherokee (eliminacje do Euro 2023)

Finały Euro Futsal U19 2023 odbędą się w Porec w Czechach od 3 do 10 września 2023 roku.