Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Paris Saint-Germain-Bayern Monachium: Kandydaci i zadrapania dla naszych specjalnych wysłanników – Liga Mistrzów UEFA

Poznaj dobre i złe strony dziennikarzy Parc des Princes Figaro kwalifikujących się do Paris SG w półfinale Ligi Mistrzów.

Christophe Remez i Baptist Despres w Princes Park

Ulubiony

Paris Saint-Germain zdecydowanie przekroczył kamień milowy
Kiedy wyjdziesz z basenu z Manchesterem United i Lipskiem. Że położyłeś kres (może) dynastii Lionel Messi w FC Barcelona i że będziesz głośno zemścić się na swoim oprawcy w sierpniu zeszłego roku w finale C1 – najlepszej drużynie na świecie od ponad roku – teraz nie da się przed nim ukryć ty. Cokolwiek mówi Mauricio Pochettino, Paris Saint-Germain jest faworytem Ligi Mistrzów UEFA 2020-2021. Przede wszystkim klub, który dwa razy z rzędu dotarł do półfinałów, jak Saint-Etienne (1975-1976) i Aum (1990-1991) w przeszłości, był bardziej dojrzały i przede wszystkim zdecydowanie wszedł w nowy wymiar.

Neymar, ten magik
Jeden z wielkich ludzi wieczoru. Na wszystkich poziomach. Oglądanie meczu Neymara z tego poziomu to prawdziwa okazja i przywilej z najwyższych trybun. Brazylijczyk to artysta, każdy o tym wie, ale kiedy podwaja go z nienagannym stanem umysłu, to jest to radość. Stracił tylko jednego gola, aby zamknąć wieczór wart potencjalnej Złotej Piłki. Z Brazylijczykiem na tym poziomie i jeśli nie jest kontuzjowany, Paris Saint-Germain ma w swoich szeregach najlepszego zawodnika w rozgrywkach. W wielką noc nic nie mogło się temu oprzeć. Prawie dobrze. Uczta dla oczu.

» Przeczytaj takżeOceny Paris Saint-Germain z Bayernem Monachium: mag Neymar, wojownik Jay
» Przeczytaj także – Pod koniec napięcia i wysiłku Paris Saint-Germain zwalnia Bayern i będzie świadkiem półfinałów

Uderzenia pazurami

Jak ten mecz na pustym stadionie, co za strata …
Z pewnością Collective Ultras Paris osiągnęli wyczyny na Parc des Princes jak nigdy dotąd, z Tifo zajmującym trzy czwarte stadionu. Świetna sztuka. Fajerwerki eksplodowały również podczas spotkania poza ogrodzeniem. A także po … Ale za taki mecz, przy takim napięciu, takim napięciu, nie możemy nie żałować jeszcze raz zamkniętych drzwi i tego pustego pokoju. Przyczyny są dobrze znane i to wirus Covid-19 będzie dyktował jego prawo. Nie przeszkadza to w żałowaniu karmienia … jeden ze składników zaginął we wtorek, podobnie jak w zeszłym tygodniu w Bawarii. Jak każda gra w rzeczywistości. „Chcielibyśmy podziękować kibicom” – powiedział Bressnell Kimpembe przez mikrofon. RMC Sport. Byli tam dla nas, kiedy wychodziliśmy z hotelu. Powitali nas dobrze. Nie mamy szczęścia, że ​​mamy ich na tym wspaniałym stadionie, ale nasze myśli są z nimi. Jestem zadowolony. „Nie możemy się doczekać, aż wrócą do Porte de St-Cloud. A we wszystkich…

READ  Ci gracze OL, którzy mogą odejść ze względu na swoją postawę

Lewandowski, Wielki Nieobecny
Tak więc PSG rozegra te dwa mecze z Bayernem bez Marco Verrattiego i zaledwie 30 minut przed Marquinhosem w pierwszym meczu. Gracze, którzy mimo to są uważani za podstawowych w Paris Saint-Germain. Ale wielkim nieobecnym w tej podwójnej konfrontacji ostatecznie będzie Robert Lewandowski. Jasne, były paryżan Eric Maxim Chubu Moting strzelił dwa gole w każdym meczu. Jednak nieobecność Polaka najbardziej odbiła się na końcowych debatach, zwłaszcza w pierwszym meczu. Możemy żałować, że obie drużyny nie mogły liczyć na wszystkie siły do ​​tego pojedynku w postaci remake’u finału. Ale to także gra, w Lizbonie 23 sierpnia Paryż musiał skomponować bez Marco Verrattiego (wpisanego na czas), Edinsona Cavaniego, Thomasa Moniera (wolny) i Kyliana Mbappe na jednej nodze. Nie wspominając o Mauro Icardi w piwnicy i po kontuzji. W każdym razie PSG niczego nie ukradł.