Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto nowe funkcje i kwalifikujące się smartfony Xiaomi

Chińska konferencja Xiaomi była okazją do zaprezentowania MIUI 13 z większą ilością szczegółów i przyszłych funkcji, które nas czekają. Na stronie producenta wymieniono też pierwsze smartfony i tablety, które są uprawnione do tej aktualizacji oprogramowania.

Przedstawiamy MIUI 13 28 grudnia w Chinach

MIUI 13 miał premierę 28 grudnia w Chinach // Źródło: zrzut ekranu Frandroid

MIUI 13 został zaprezentowany przez Xiaomi na konferencji na zakończenie roku w Chinach. Kolejna wersja oprogramowania producenta jest uprawniona do małego liftingu, który wprowadza kilka nowych funkcji, które przedstawimy wam.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wydarzenie było również okazją do prezentacji Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro i Xiaomi 12X.

Po pierwsze, MIUI 13 powinien dać centralne miejsce widżetom, które będą decydować się na bardzo zaokrąglone czcionki. Generalnie prezentowane obrazy sprawiają, że chce się z nich korzystać. Xiaomi wydaje się podążać tą samą filozofią, co Android 12.

Ten zaokrąglony aspekt jest potęgowany przez nowe Control Center wprowadzone przez Brand Teams. Tutaj grupa wydaje się być zdeterminowana, aby wyróżniać się z tłumu dzięki dużym okrągłym przyciskom, które pozwalają zarządzać połączonym ekosystemem.

Nowe widżety dla MIUI 13

Nowe widżety dla MIUI 13 // Źródło: Xiaomi

Oczywiście będziemy testować te nowe funkcje tak szybko, jak to możliwe.

Nowe tapety i zwiększone bezpieczeństwo

Xiaomi mówi też o nowych tapetach, nowej czcionce systemowej, która oferuje na przykład więcej miejsca na cyfry. Firma skupiła się również na bezpieczeństwie, oferując narzędzie, które jest w stanie wykryć i ostrzec Cię przed oszustwami elektronicznymi. System będzie w stanie zapobiec instalacji fałszywej aplikacji, co spowoduje, że system sprawdzi, czy są zainstalowane aplikacje.

W kontekście, w którym bezpieczeństwo danych staje się coraz bardziej centralnym elementem naszego codziennego życia, Xiaomi chce Cię uspokoić, zapewniając lepszą kontrolę nad Twoją prywatnością. Na przykład MIUI 13 umożliwi sprawdzenie, które aplikacje zbierają i wykorzystują takie lub inne dane osobowe.

READ  9 darmowych gier na PC do zgarnięcia z Amazon Prime, w tym licencjonowane tworzenie od Sect

Xiaomi twierdzi również, że poprawiło interfejs oprogramowania, aby uzyskać lepszą płynność aplikacji systemowych.

Nowe centrum rozrywki MIUI 13

Nowe centrum rozrywki MIUI 13 // Źródło: Xiaomi

Ponadto jedna z najważniejszych nowości MIUI 13 ma związek z liczbą kompatybilnych urządzeń. Nie mówimy tutaj tylko o smartfonach, ale także o podłączonych tabletach, zegarkach i telewizorach, które zostaną uruchomione lub zaktualizowane do MIUI 13. Konkretnie, Xiaomi obiecuje zapewnić większą spójność swojego ekosystemu. Ta funkcja pozwoli po prostu długo nacisnąć film ze smartfona, aby umożliwić jego odtwarzanie na telewizorze lub tablecie Xiaomi.

Jakie telefony są kompatybilne z MIUI 13?

Xiaomi wypuściło pierwszą partię telefonów kompatybilnych ze stabilną wersją MIUI 13. Jej publikację zaplanowano na koniec stycznia 2022 roku.

Po stronie tabletu stabilne wydanie MIUI 13 spodziewane jest pod koniec stycznia przyszłego roku. Można go wtedy wykorzystać na dwie tabletki:

Ponadto Xiaomi ogłosiło również, że od wtorku zostaną wydane lub zaktualizowane dwie godziny do MIUI 13:

  • Zegarek Xiaomi S1
  • Kolor zegarka Xiaomi 2

Tak będzie również w przypadku wielu telewizorów. Następnie rozprzestrzeni się w kilku falach w Chinach:

  • Redmi Max 86″ (koniec stycznia 2022)
  • Redmi Max 98 (koniec marca 2022)
  • Mi TV ES55, ES65, ES75 (koniec kwietnia 2022)
  • Redmi Smart TV X55, X65 i X75 (koniec kwietnia 2022 r.)

Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Będziesz mógł czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.