Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto najszybsza maszyna naziemna w historii

Dwa rekordy w cenie jednej! Próba Sonda Parker Solar Probe, Która została uruchomiona w 2018 roku i zakończyła się sukcesem Wiadukt Najbliżej Solly Pasł się 29 kwietniagwiazda Zarejestrowano go na 10,4 miliona kilometrów Prędkość Najszybszy obiekt stworzony przez człowieka, obraca się z prędkością 532 000 km / h, czyli 148 kilometrów na sekundę. Gdyby statek mógł podróżować tak szybko, dotarcie do celu zajęłoby 43 minuty Księżyc Z Ziemi cztery i pół dnia do Dołącz do Marsa (Biorąc pod uwagęOrbita Najbardziej wygodny).

Jednak rekord ten wkrótce zostanie przekroczony: wizyta Parker Solar Probe 29 kwietnia to dopiero ósmy 24 estakady Że sonda musi prowadzić nad słońcem. Na każdym pasie prędkość jest zwiększana przez dotknięcie powaga z Wenus Aby zmienić jego orbitę i zbliżyć się do słońca. Zatem kolejny rekord powinien spaść 21 listopada, aw 2025 roku sonda Parker Solar Probe powinna pokonać 6,16 mln km nad słońcem z prędkością 692 000 km / h (192 km / s).

Sonda będzie wtedy musiała stawić czoła trudnym warunkom, z temperaturami około 1400 ° C i Wiatr słoneczny Wysoki ładunek energia. W szczególności powinien umożliwiać pomiar Pola magnetyczne Z korony dla lepszych oczekiwań Aktywność słoneczna.

Blisko słońca, Parker Solar Probe bije wszelkie rekordy prędkości sondy kosmicznej

Artykuł autorstwa Natalie Meyer Wysłany na 10.02.2020

W najbliższą środę, 29 stycznia, Sonda solarna Sonda Parker Solar Probe Z okazji czwartego lotu nad naszą gwiazdą pobił kilka rekordów. I NASA (USA) potwierdziły to 1 lutego: czujnik słoneczny działa świetnie!

Wspominamy o tym Sonda Parker Solar Probe Został uruchomiony przez NASA w sierpniu 2018 roku. Cel: badanie Korona naszego słońca, Zewnętrzna jego część AtmosferaPodejdź do niego blisko. Ostrożnie.

W ten sposób jej przejście w pobliżu Wenus w grudniu zeszłego roku spowodowało, że jej orbita była wąska. W środę, 29 stycznia, około godziny 10:30, sonda została skierowana zaledwie 18,6 miliona kilometrów od Słońca. To o 3 miliony kilometrów mniej niż poprzednie najbliższe loty. Ten zapis powinien ponownie trafić na orbity sondy Parker Solar Probe. Rzeczywiście, oczekuje się, że zbliży się do niej na prawie sześć milionów kilometrów.

Sonda Parker Solar Probe Również tego samego dnia pokonał A. Rekord prędkości Przeprawa ma 393 044 kilometrów na godzinę. I jeden Zapisz temperaturę Narażenie na osłonę termiczną. Powinno to wytrzymać 612 ° C, a narzędzia ukryte z tyłu tylko w około 30 ° C. Ale ten zapis powinien również spaść podczas przejść podążających za sondą w pobliżu naszej gwiazdy. Plik Astronomowie W takim razie spodziewaj się temperatury 1370 stopni Celsjusza!

READ  Nadchodzące aktualizacje wyciekają i obiecują, że będą nieuniknione