Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Test Amazon Echo Show 10: inteligentny ekran, który przyprawia nas o zawrót głowy

Oryginalny projekt oprogramowania Echo Show 10 wyraźnie odróżnia go od reszty Inteligentne ekrany Z Amazon. Na pierwszy rzut oka zauważamy, że 10-calowy ekran znajduje się nie na stole, ale na końcu ramienia, nadając mu ten szczególny wygląd. Dopiero po włączeniu Display 10 odkrywamy ruch urządzenia.

Ekran jest wsparty na podstawie, w której znajduje się nagłośnienie.

To jest prawdziwie innowacyjny system tego nowego Inteligentny ekran : Jego ekran obraca się o 350 stopni dzięki „cichemu” silnikowi. W ten sposób może podążać za użytkownikiem przy najmniejszych ruchach i ułatwiać wymianę lub po prostu trzymać się przepisu gotowania, biorąc ręce. Masz to, praca przypominająca pracę Portal FacebookKtórego kamera może śledzić ruchy użytkownika, dostosowując wielkość pola widzenia.

Mówiąc konkretnie o aparacie, nie możemy pominąć obrazu Echo Show 10, który rzuca nam wyzwanie swoją majestatyczną optyką! Ponieważ projekt jest kluczowym punktem tego urządzenia, spodziewaliśmy się czegoś lepszego od Amazona. Definicja tego czujnika sięga 13 megapikseli (w porównaniu z 5 megapikselami w drugiej generacji Echo Show). Dlatego Show 10 może kręcić w Full HD.

Aparat nie pozostaje niezauważony.

Aparat nie pozostaje niezauważony.

Oczywiście tę kamerę można wyłączyć ręcznie w górnej części ekranu. Pozostałe trzy fizyczne przyciski umożliwiają zmianę głośności i wyciszenie mikrofonu.

Fizyczne przyciski są całkowicie niepozorne.

Fizyczne przyciski są całkowicie niepozorne.

Przykro nam jednak, że przód urządzenia jest cięższy przez nałożenie białych obwódek na cały ekran; Szkoda, tracimy miejsce na ekranie.

Nowe funkcje

Uważaj na swój dom

Spośród nowości kamera monitorująca jest zdecydowanie najbardziej innowacyjna: aby ją aktywować, należy przejść przez aplikację Alexa i aktywować kamerę. W ten sposób użytkownik może obejrzeć część swojego domu ze swojego smartfona. Szkoda, że ​​ten aparat nie wykorzystuje trybu podczerwieni do fotografowania w nocy. Ponadto obracający się ekran nie jest w stanie wyśledzić potencjalnego złośliwego gościa w domu. Doceniamy jednak posiadanie mikrofonu i głośnika, aby słuchać i rozmawiać w razie potrzeby z innymi członkami rodziny.

Ten inteligentny ekran ostrzega użytkownika, gdy członek rodziny korzysta z kamery bezpieczeństwa.

To Inteligentny ekran Powiadamia użytkownika, gdy członek rodziny korzysta z kamery monitorującej.

Nowe usługi VOD

Subskrybenci serwisu Netflix będą teraz mogli oglądać swoje ulubione seriale w programie Show 10. Podobnie, ten inteligentny ekran zawiera teraz Mołotowa do oglądania wszystkich kanałów telewizyjnych. YouTube jest nadal nieobecny wśród subskrybentów Amazon Echo, chociaż można uzyskać do niego dostęp przez przeglądarkę.

Obszerne rozmowy wideo

Wideokonferencje, które chcesz tutaj! Wydaje się, że Amazon wyciągnął wnioski z różnych wyłączeń, a Echo Show 10 może teraz dzwonić do Zoom, Amazon Chime (Amazon Video Conferencing Service) i oczywiście Skype. Aby uzyskać do niego dostęp, wystarczy połączyć swój kalendarz Alexa i zapytać.Alexa, dołącz do mojego spotkania Zoom”.

Podobnie jak portal na Facebooku, ten Inteligentny ekran Potrafi śledzić ruchy użytkownika podczas wideo, a tym samym zapewnia większą wygodę.

Oczywiście nadal można dzwonić, ale tylko do urządzenia Amazon Echo, co wyraźnie ogranicza wachlarz możliwości.

Połączenia są nawiązywane tylko między dwoma urządzeniami Echo.

Połączenia są nawiązywane tylko między dwoma urządzeniami Echo.

Zgódźmy się dobrze, że inne zawody pozostają identyczne z innymi Inteligentne ekrany Z Amazon. Zawsze można oglądać treści w Amazon Prime Video lub słuchać muzyki w Spotify lub Deezer.

Oprogramowanie Echo Show 10 jest zawsze w stanie grupować rzeczy związane z domem w celu łatwego zarządzania. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz przesunąć palcem po ekranie od prawej do lewej.

Wszystkie podłączone urządzenia domowe kompatybilne z Amazon Alexa można grupować w Show 10.

Wszystkie podłączone urządzenia domowe kompatybilne z Amazon Alexa można grupować w Show 10.

Nadzorca kolorymetryczny

Echo Show 10 ma 10,1-calowy panel PLS, który wyświetla 1280 x 800 pikseli przy rozdzielczości 149 dpi.

Kolorymetria jest honorowa, a nasza sonda wykrywa Delta E 4,1, wiedząc, że poniżej 3 oko nie jest w stanie wykryć dryfu chromatycznego. Dla porównania Delta E of Portal Facebook To 7,2, co okazuje się dość wysokie.

Temperatura barwowa ekranu wynosi 6902 K, czyli jest bardzo zbliżona do oczekiwanej 6500 K (standard wideo). Być może najbardziej oświeceni ludzie zauważają bardzo zimną skłonność do patrzenia.

Po przekroczeniu granic, wyświetlacz Amazon Echo Show 10 ma jasność 284 nitów i wyraźnie nie jest wystarczająco mocny, aby zapewnić dobrą widoczność, na przykład w bezpośrednim świetle słonecznym. Zwróć uwagę, że niektóre tablety z łatwością osiągają 500 cd / m², np.iPad Air 4.

Wreszcie odbicie Echo Show 10 jest dość wysokie i będziesz musiał podnieść jasność ekranu do maksimum, aby zmniejszyć odblaski.

O ile możliwości reprodukcji dźwięku Echo Show 10 dały nam miłą niespodziankę, to jego odkrycie poleceń głosowych niestety idzie w przeciwnym kierunku. Chociaż wydaje się, że Amazon znacznie ulepszył systemy rozpoznawania mowy w porównaniu z najnowszymi urządzeniami Echo, Show 10 sprawia wrażenie, że robi krok w tył: mikrofony na jego ekranie już wykazują awarie; odróżnia głos użytkownika od otaczającego hałasu. Kiedy jesteś w bardzo zatłoczonym pokoju, często zdarza się, że musisz przez niego wielokrotnie przechodzić, aby wykryć wywołanie „Alexa”; I nawet po spełnieniu tego warunku asystentowi systematycznie nie udaje się w pełni zrozumieć skierowanego do niego układu. Niekoniecznie byłoby to problemem, gdyby urządzenie zostało zainstalowane w sypialni lub salonie, ale może to być problem w kuchni – na przykład używanie go podczas gotowania może być bardzo bolesne.

Jeszcze bardziej irytujące jest to, że Echo Show 10 może być denerwujące, gdy się wycisza. Z pewnością składamy hołd dobrej dynamice i dużej rezerwie mocy wbudowanego wzmacniacza; Jednak głośność można zwiększyć znacznie tylko wtedy, gdy połączenia głosowe „Alexa” są całkowicie nieskuteczne. Aby skorzystać z asystenta, konieczne staje się naciśnięcie dedykowanego przycisku na ekranie, a następnie odczekanie, aż wzmacniacz automatycznie zmniejszy głośność transmisji, zanim zgłosi swoje żądanie.

Przynajmniej możemy zdać sobie sprawę, że algorytmy wykrywania dźwięku urządzenia nie rozróżniają, a ich skuteczność nie zmienia się w zależności od brzęczyka ani głośności użytkownika. Odbieranie połączeń w dalekim polu (więcej niż 5 metrów) również nie stanowi problemu – oczywiście z wyjątkiem tego, że im dalej od mikrofonów znajdujesz się, tym większe jest ryzyko, że Twój głos będzie otoczony hałasem otoczenia.

Mniej skupiony na dźwięku i słuchaniu muzyki niż klasa asystentów głosowych Inteligentne ekrany Rzadko przeszkadza to, aby zapewnić jakość reprodukcji dźwięku, która wykracza poza zwykłą dokładność, nic więcej. Szczerze mówiąc, bardzo niewiele spodziewaliśmy się po nowym Echo Show 10, ponieważ jego poprzednicy pod marką Amazon wystawili nas na przeciętne, a nawet wręcz złe wyniki. Nie byłby więc dla nas zaskoczeniem, gdyby nowy członek rodziny wzrósł dramatycznie ponad to oczekiwanie.

Trzeba powiedzieć, że konstrukcja Echo Show 10, z obrotową podstawą, która działa jak masywna obudowa głośnika, pozwala na przenoszenie bardzo dużego zestawu głośności: dwa Wzmacniacze 2,5 cm po obu stronach podstawy, aby zapewnić reprodukcję stereo, plus 7,5 cm głośnik niskotonowy / średniotonowy, który promieniuje do góry.

Zrozumiałe, że nie oznacza to, że Echo Show 10 może w jakiś sposób konkurować dźwiękiem z najlepszymi inteligentnymi głośnikami na rynku (przede wszystkim z Google Nest Audio) – nie tylko ze względu na pozorne ograniczenia akustyczne rozmieszczenie głośników za ekranem, co zapobiega równomiernemu rozchodzeniu się dźwięku. Czasami jest trochę nudno, czasami jest za jasno, czasami jest trochę ”Boomy„, Czasami bardzo sucha… Charakter przekazu głosowego słyszanego, szczerze mówiąc, może się różnić w zależności od tego, gdzie stoisz w stosunku do osoby mówiącej.

Jednak wynikowy dźwięk jest uniwersalnie zbalansowany, głębia jest bardzo poprawna i wolna od zniekształceń lub naprawdę irytujących niedokładności. Co więcej, nawet przy dużej głośności oprogramowanie Echo Show 10 jest w stanie utrzymać bardzo rozsądną dynamiczną reprodukcję, bez uciekania się do nadmiernego stosowania sztucznego nacisku. W przypadku dodatkowego słuchania muzyki jest to całkiem zadowalające.

Pasmo przenoszenia w zależności od orientacji ekranu: przód (czarny), tył (kropka na niebiesko), bok skierowany do jednego z głośników (kropka na czerwono).

Pasmo przenoszenia w zależności od orientacji ekranu: przód (czarny), tył (niebieskie kropki), boczne słońce Wzmacniacze (Czerwone kropki).

READ  The Sims inspirują graczy Baldur's Gate 3 do obozowania