Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bez wątpienia: Ziemia się ociepla

Od końca XIX wiekumi Wiek, średnia temperatura Ziemi wzrosła o 1,2 stopnia Celsjusza. W skrócie, ludzkie działania. Naukowcy z NASA oferują nam teraz inny sposób wizualizacji ewolucji temperatury.

Plik Globalne ocieplenie spowodowane przez człowieka Niekoniecznie odczuwalne na co dzień. Dlatego, aby pomóc nam uświadomić sobie pilną potrzebę działania dzisiaj, naukowcy regularnie publikują nowe zdjęcia. Jak dotąd sławny „ Ocieplające linie ”„Smugi cieplarniane” wyobrażone przez A. Klimatolog Z University of Reading (Wielka Brytania), Ed Hawkins.

Dziś naukowcy z NASA Pokazuje nam wizualizację ewolucji sytuacji w inny sposób. Poprzez wykres w kształcie dzwonu przedstawiający rozkład Anomalie temperaturowe W terenie każdego roku w latach 1951-2020 – biorąc za podstawę średnią z lat 1951-1980. Przesuwanie histogramu w prawo w czasie pokazuje wyraźny wzrost częstotliwości powtarzania Anomalie Gorąco.

Gdy zaczyna się globalne ocieplenie, szczyt rozkładu odchyleń temperatury przesuwa się w prawo. © Science Visualization Studio, NASA

Wszystkie liczby są zaznaczone na czerwono

Naukowcy zauważyli również, że krzywa wydaje się płaska, ponieważ skrapla się po czerwonej stronie. W mgnieniu oka zestaw ekstremalnie wysokich temperatur w szerokim zakresie. Twierdzą, że jest to raczej wynik zróżnicowanego regionalnego ocieplenia niż zwiększonej zmienności temperatury w określonym miejscu.

Krzywe te zostały wygenerowane na podstawie danych z ponad 26 000 Stacje pogodowe na ziemi. Dane są następnie analizowane za pomocą algorytmu, który bierze pod uwagę zróżnicowane odstępy między tymi terminalami oraz wpływ globalnego ocieplenia, który może zniekształcić wnioski. Pamiętaj, że rok 2020 – powiązany z rokiem 2016 – był najgorętszym rokiem w historii NASA, ze średnią o 1,02 ° C powyżej średniej referencyjnej w latach 1951–1980. W większej skali, siedem lat, które właśnie minęły, było … . Siedem najgorętszych lat w historii.