Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto cztery powody, aby nie panikować w obliczu pojawienia się nowych wariantów Covid-19 – wieczornej wersji West-France

Jeśli obecność różnych wariantów Covid-19 wymienionych na całym świecie budzi obawy o dalsze skutki kryzysu zdrowotnego, istnieje kilka powodów, aby nie panikować w obliczu tej sytuacji. Oto cztery.

Południowoafrykański, angielski, brazylijski, a od niedawna hindi … od kilku miesięcy warianty pochodzą z Covid-19 Stopniowo pojawiają się w różnych miejscach na planecie.

Nowe „kopie” wirusa przedłużają pandemię. Ale czy powinniśmy się niepokoić w obliczu ich mnogości? ZmienneCzasami jest odpowiedzialny za wybuch epidemii tak bardzo, jak robi wrażenierosa ?

Chociaż sytuacja w obliczu pandemii jest wciąż daleka od rozwiązania, istnieją cztery powody do nadziei na walkę z tymi zmiennymi.

1. Szczepionki są skuteczne

Obecnie dostępne i zatwierdzone szczepionki są skuteczne przeciwko „Wszystkie rodzaje wirusów”, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) 20 maja 2021 r. Potwierdziła francuskiej agencji prasowej (AFP).

Na pytanie o skuteczność szczepionki AstraZeneca w przypadku wariantu B.1.351, który został po raz pierwszy zidentyfikowany w Afryce Południowej, WHO uważa, że ​​szczepienie nią zmniejsza ciężkie formy Covid-19.

„Podążamy we właściwym kierunku, ale musimy zachować czujność […] Zwiększona mobilność, fizyczne interakcje i spotkania mogą zwiększyć transmisję w Europie.Ale Hans Kluge, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia w Europie, nalegał.

Według artykułu w czasopiśmie naukowym Przegląd technologii MIT Został opublikowany 13 maja 2021 roku i jest opisywany w magazynie Poczta międzynarodowa Ta skuteczność szczepionki pozwala na ten wyważony optymizm.

„Pełne szczepienie chroni 75% różnych infekcji w Republice Południowej Afryki”, Odnosi się do posta. za „Cud”Andrew Reed, ekolog zajmujący się chorobami zakaźnymi z Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych, potwierdza w Przegląd technologii MIT.

2. Nadchodzą szczepionki drugiej generacji

Kolejny uspokajający fakt w obliczu wariantów szczepionek drugiej generacji jest przygotowywany. Lepsze narzędzia do walki z wirusem i jego mutacjami. Powód? Zawierają UZNAJ SIĘ Lub obecne warianty genów lub białek, Pokazywany 14 kwietnia 2021 na planie program telewizyjny C dla ciebie Profesor Alan Fischer, koordynator ds. Strategii szczepień we Francji.

READ  Kruche opowieści NASA

Naukowiec został przesłuchany przez Patricka Cohena, jednego z historyków programu, o ewentualne pojawienie się wariantów „W najbliższych miesiącach może pojawić się niebezpieczny opór”..

„Przyjmując rozsądne założenie, jeśli pojawią się nowe zmienne, będą one dotyczyły już istniejących zmiennych., Wciąż ceniony profesor immunologii dziecięcej. Będziemy mieć trochę w modelu szczepień przeciwko grypie, szczepionki, które dostosowują się, kiedy i kiedy. „

3. Ściśle kontroluj zmienne

Uważnie obserwuj zmienne. (Zdjęcie poglądowe: Jerome Fouquet / Quest France)

Monitorować zmienne, takie jak płonące mleko? Oto, co deklaruje „szczepienie podstawowe” we Francji: „Prowadzony jest bardzo czujny monitoring w tym obszarze, który odbywa się na co dzień. We Francji i krajach sąsiednich codziennie pojawiają się informacje”.

4. Zmienne wyglądają tak samo

To kolejna uwaga poruszona przez profesora Alana Fishera. W tym ostatnim wariancie południowoafrykańskim i brazylijskim „Bardzo podobne, mimo że pojawiają się całkowicie niezależnie”.

Zdaniem badacza ten element wskazuje, że zdolność wirusa do mutacji w zakresie odporności na odpowiedź immunologiczną jest ograniczona. „Nawet jeśli musimy być ostrożni i nie przyjmować tego argumentu za pewnik, Decyduje. Ale to trochę uspokajające. „