Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mam nadzieję, że kiedy wrócę z misji, znajdę normalną planetę.

opublikowany

Aktualizacja

Francja 2
Artykuł autorstwa

Francuski astronauta odpowiadał wyłącznie na pytania Anne-Sophie Labix „20 godzin” z France 2.

Był to duplekser z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Thomas Pescet odpowiada na pytania Anne-Sophie Labix dotyczące „20:00” France 2, czwartek 20 maja. W tym samym czasie francuski astronauta znajdował się nad Oceanem Spokojnym. Przelecimy nad Wallis i Futuna i za 10-15 minut dotrzemy do wybrzeży Ameryki Południowej„, czy on ma Wyjaśnienie, nieważkość, mikrofon w dłoni.

Thomas Pesquet opowiada o swoich obowiązkach jako kapitana na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale także o swoich odczytach i młodszych sąsiadach. Wraz ze swoimi kolegami astronauta dzieli stację z … myszami: „Wpływa na nie przybycie i pływalność. Śpią w kuli (…) Będziemy badać uzdrawianie w stanie nieważkości. Wierzymy, że pomoże to wyleczyć choroby na ziemi”. Decyduje.

Czy nie żałuje, że nie wziął udziału w ponownym otwarciu stoisk we Francji w środę? A Thomas Pesquet odpowiada: „Opuściłem planetę w czasie, gdy życie tutaj było dziwnie łatwiejsze: bez maski, bez śladów przeszkód (…) Mam nadzieję, że kiedy wrócę z misji, znajdę normalną planetę.”

READ  Teleskop Jamesa Webba między pomysłowością a obietnicą