Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odkrycie wirusa Corona przenoszonego przez psy

Nowy wirus koronowy przenoszony przez psy został odkryty u pacjentów hospitalizowanych z powodu zapalenia płuc w latach 2017–2018. Wszyscy wyzdrowieli.

Naukowcy się tego nie spodziewali. Wykryto nowego koronawirusa w Malezja, Pacjenci hospitalizowani – w tym dzieci – z zapaleniem płuc w latach 2017-2018 i wszyscy wracający do domu. Ale tym, co zaskoczyło naukowców, było zwierzę, przez które ten nowy koronawirus został przeniesiony na ludzi: pies. Odkrycia dokonano dzięki narzędziu opracowanemu na American University at Duke, które ma na celu wykrycie wielu wirusów, w tym jeszcze nieznanych, w celu uniknięcia kolejnej katastrofy. Tak więc, po przeanalizowaniu próbek w wieku od trzech do czterech lat, naukowcy byli w stanie wykryć chorobę.

Nie byli jeszcze w stanie ustalić, czy ten psi koronawirus rzeczywiście wywoływał zapalenie płuc, czy też występował tylko u chorych pacjentów. Ponadto jest mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę jego cechy genetyczne, że obecnie jest przenoszona z człowieka na człowieka. Mimo wszystko „zachęcamy (…) do większej diagnostyki w celu monitorowania pięciu różnych rodzin wirusów, które naszym zdaniem są najbardziej problematyczne i mogą prowadzić do epidemii” – wyjaśnia.France Media Gregory Gray.

Nowy koronawirus o nazwie CCoV-HuPn-2018

Koronawirusy nie były badane od wielu lat, ponieważ były głównie związane z przeziębieniem. To się zmieniło […]

Czytaj więcej

Te treści mogą Cię również zainteresować:

READ  Dlaczego SpaceX i NASA odłożyły premierę Crew Dragon do 6 listopada?