Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronauta, astronauta, astronauta, astronauta! Czy naprawdę znasz różnicę?

Możesz teraz podążać Przygody Thomasa PesquetaNasz francuski specjalista ds. Kosmosu. Trzeba powiedzieć, że zdjęcia, które przesyłają nam z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, są cudowne. Ale jeśli chodzi o nazwanie twojego zawodu, jakie słowo byś wybrał? astronauta? astronauta? astronauta? Potentat? Słownictwo jest trudne w nawigacji, ale wszystkie te słowa wskazują na to samo!

Mały Różnica polega na narodowości użytkownika ! Właściwie każde imię wskazuje na narodowość strzelca … w skrócie, tego właśnie chcesz, ale nazywaj go Thomas Pesquet, każdy będzie wiedział, o kim mówisz i unikniesz urażenia niektórych wrażliwości!

Termin astronauta dotyczy Członkowie załogi statku kosmicznego, Więc wygląda uniwersalnie! Jednak wyścig o podbój kosmosu oznacza, że ​​każdy nazwał swoich astronautów w inny sposób … tylko po to, aby dowiedzieć się, o którym kraju mówimy, jeśli chodzi o misję lub statek … i nie żartujemy . Inwazja kosmicznaPrawdziwe wyzwanie dla każdego zaangażowanego kraju! Musisz być pierwszy i najlepszy i musisz mówić ludziom!

Rosyjski kosmonauta!

Kiedy Rosjanie są w kosmosie, wszystko o to chodzi astronauta ! Dlatego Rosyjska Federalna Agencja Kosmiczna (Roscosmos) zaprasza swoich astronautów! Termin pochodzi z rosyjskiego „космонавт” i jest zakorzeniony w języku greckim w kosmosie (wszechświecie) i nautach (nawigatorach). Więc Rosjanie są nawigatorami wszechświata! Po raz pierwszy pojawiło się słowo astronauta W raporcie francuskiego radia i telewizji Kto spogląda wstecz na dziewiczy lot kosmiczny Jurija Gagarina w 1961 roku.

„Dzisiaj, 12 kwietnia 1961 r. W Związku Radzieckim, pierwszy na świecie kosmiczny statek kosmiczny Wostok z człowiekiem na pokładzie został umieszczony na orbicie wokół Ziemi. Astronauta kosmicznego statku kosmicznego Sputnik Wostok jest obywatelem ZSRR, pilot pilot Yuri Gagarin. „

Amerykanie mszczą się!

Jeszcze w 1961 roku Stany Zjednoczone pogrążone w zimnej wojnie Związek Radziecki nie akceptuje tego, że słownictwo przestrzenne dyktuje wróg ! Wtedy NASA postanowiła zadzwonić do swoich astronautów, Astronauci Ze względu na astronomię (po grecku gwiazda) i naiwność (nawigatorzy) … Po kosmicznych nawigatorach, oto żeglarze gwiazd! Jeszcze w 1961 roku RTBF nadał komunikat o Virgil Grissom, Którzy należą do pierwszej grupy astronautów na misji Merkurego: „Rozpoczyna się odliczanie, a jutro o świcie drugi amerykański astronauta zostanie przetransportowany z pociskiem Redstone”.

To stracić swoją łacinę! Kredyt obrazu: Shutterstock / Blue Planet Studio

A co z astronautami?

Termin Polak To jasno przedstawia Chińscy astronauci ! Tym razem są to „podróżnicy kosmiczni”, których pochodzenie wywodzi się od chińskiego słowa tàikōngrén, tàikōng oznaczającego przestrzeń i człowieka ren), oznaczającego podróżników wysłanych z chińskimi bombowcami. Nawet Indianie wybrali swoje słowo, aby wyznaczyć Vyomanautów dla podróżujących po niebie, nawet jeśli Indie nie wysłały jeszcze nikogo w kosmos, słowo to już zostało znalezione!

READ  Zdjęcia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pokazują całkowite zaćmienie Słońca w 2021 roku widziane z kosmosu

A co z użytkownikami kosmosu?

Jeśli chodzi o słowo Spationaute, które pochodzi z angielskiego space / space, jest to „termin ogólny” powszechnie używany w Europie. Identyfikuje członka załogi statku kosmicznego. Krótko mówiąc, najczęściej używanym terminem są astronauci i To jedyne słowo na świecie, które różni się w zależności od narodowości astronauty… stracić swoją łacinę, prawda?