Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronauta, astronauta, astronauta, astronauta!  Czy naprawdę znasz różnicę?

Astronauta, astronauta, astronauta, astronauta! Czy naprawdę znasz różnicę?

Możesz teraz podążać Przygody Thomasa PesquetaNasz francuski specjalista ds. Kosmosu. Trzeba powiedzieć, że zdjęcia, które przesyłają nam z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, są cudowne. Ale jeśli chodzi o nazwanie twojego zawodu, jakie słowo byś wybrał? astronauta? astronauta? astronauta? Potentat? Słownictwo jest trudne w nawigacji, ale wszystkie te słowa wskazują na to samo!

Mały Różnica polega na narodowości użytkownika ! Właściwie każde imię wskazuje na narodowość strzelca … w skrócie, tego właśnie chcesz, ale nazywaj go Thomas Pesquet, każdy będzie wiedział, o kim mówisz i unikniesz urażenia niektórych wrażliwości!

Termin astronauta dotyczy Członkowie załogi statku kosmicznego, Więc wygląda uniwersalnie! Jednak wyścig o podbój kosmosu oznacza, że ​​każdy nazwał swoich astronautów w inny sposób … tylko po to, aby dowiedzieć się, o którym kraju mówimy, jeśli chodzi o misję lub statek … i nie żartujemy . Inwazja kosmicznaPrawdziwe wyzwanie dla każdego zaangażowanego kraju! Musisz być pierwszy i najlepszy i musisz mówić ludziom!

Rosyjski kosmonauta!

Kiedy Rosjanie są w kosmosie, wszystko o to chodzi astronauta ! Dlatego Rosyjska Federalna Agencja Kosmiczna (Roscosmos) zaprasza swoich astronautów! Termin pochodzi z rosyjskiego „космонавт” i jest zakorzeniony w języku greckim w kosmosie (wszechświecie) i nautach (nawigatorach). Więc Rosjanie są nawigatorami wszechświata! Po raz pierwszy pojawiło się słowo astronauta W raporcie francuskiego radia i telewizji Kto spogląda wstecz na dziewiczy lot kosmiczny Jurija Gagarina w 1961 roku.

„Dzisiaj, 12 kwietnia 1961 r. W Związku Radzieckim, pierwszy na świecie kosmiczny statek kosmiczny Wostok z człowiekiem na pokładzie został umieszczony na orbicie wokół Ziemi. Astronauta kosmicznego statku kosmicznego Sputnik Wostok jest obywatelem ZSRR, pilot pilot Yuri Gagarin. „

Amerykanie mszczą się!

Jeszcze w 1961 roku Stany Zjednoczone pogrążone w zimnej wojnie Związek Radziecki nie akceptuje tego, że słownictwo przestrzenne dyktuje wróg ! Wtedy NASA postanowiła zadzwonić do swoich astronautów, Astronauci Ze względu na astronomię (po grecku gwiazda) i naiwność (nawigatorzy) … Po kosmicznych nawigatorach, oto żeglarze gwiazd! Jeszcze w 1961 roku RTBF nadał komunikat o Virgil Grissom, Którzy należą do pierwszej grupy astronautów na misji Merkurego: „Rozpoczyna się odliczanie, a jutro o świcie drugi amerykański astronauta zostanie przetransportowany z pociskiem Redstone”.

To stracić swoją łacinę! Kredyt obrazu: Shutterstock / Blue Planet Studio

A co z astronautami?

Termin Polak To jasno przedstawia Chińscy astronauci ! Tym razem są to „podróżnicy kosmiczni”, których pochodzenie wywodzi się od chińskiego słowa tàikōngrén, tàikōng oznaczającego przestrzeń i człowieka ren), oznaczającego podróżników wysłanych z chińskimi bombowcami. Nawet Indianie wybrali swoje słowo, aby wyznaczyć Vyomanautów dla podróżujących po niebie, nawet jeśli Indie nie wysłały jeszcze nikogo w kosmos, słowo to już zostało znalezione!

READ  Holenderskie badanie wykazało, że Covid-19 może infekować neurony

A co z użytkownikami kosmosu?

Jeśli chodzi o słowo Spationaute, które pochodzi z angielskiego space / space, jest to „termin ogólny” powszechnie używany w Europie. Identyfikuje członka załogi statku kosmicznego. Krótko mówiąc, najczęściej używanym terminem są astronauci i To jedyne słowo na świecie, które różni się w zależności od narodowości astronauty… stracić swoją łacinę, prawda?