Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19 – Co to za „bardzo rzadka” alternatywa, która dotyka Bordeaux i zmusza władze służby zdrowia do pilnej reakcji?

Władze ds. Zdrowia zażądały „spodziewania się szczepień bez warunków dla osób powyżej 18 roku życia” w dystrykcie Bacalan.

Miara jest jednoznaczna. W piątek, 21 maja, wyjaśnił: „Wszyscy główni mieszkańcy dzielnicy Bordeaux zostaną zaszczepieni szybko, bez warunków, po odkryciu grupy kilkudziesięciu osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na„ bardzo rzadki ”typ wirusa Covid Regionalna Agencja Zdrowia Nouvelle-Aquitaine, według agencji France Press.

Intensywne badanie populacji rozpoczęło się w piątek w rejonie Bacalan na północ od miasta, a władze zdrowotne zażądały, aby „oczekiwać szczepień bez warunków przez ponad 18 lat” na tym obszarze i jego okolicy, jeśli to możliwe w Patrick Duhail, doradca medyczny i naukowy ARS Nouvelle-Aquitaine wyjaśnił, że święto kończy się lub w najgorszym przypadku na początku przyszłego tygodnia.

„Jest to zmienna, która została już zidentyfikowana w kraju, ale jak dotąd występuje bardzo rzadko, powiedział. Jest to zmienna niepokojąca (VoC) lub niepokojąca, jak ma to miejsce na przykład w wariantach angielskim i hindi. Jej zasoby są dostępne w języku angielskim ale z mutacją. Wiadomo, że zaobserwowano ją również w Ile-de-France, ale jak dotąd bardzo niewiele wyrażono, na poziomie krajowym i na poziomie. Zasadniczo nigdy nie było takiej grupy w populacji ogólnej przedtem dodał profesor Duhail.

Patrick Dehill dodaje, że Narodowe Centrum Referencyjne w Lyonie jest teraz odpowiedzialne za „bardziej szczegółową analizę całego genomu” tej alternatywy.

READ  Covid-19: Czy wzrasta ryzyko chorób serca?