Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostra gorączka krwotoczna denga po śmierci młodej kobiety –

Po śmierci 35-letniego nauczyciela lekarze ostrzegają przed niebezpieczeństwem ostrej postaci wirusa: gorączki krwotocznej denga. Wszystko może się zmienić bardzo szybko, stąd potrzeba konsultacji.


Z prawie 1443 przypadkami w tygodniu 12-18 kwietnia, epidemia dengi nasila się na Reunion. Niedawno na południu zmarł nauczyciel w szkole po powikłaniach związanych z chorobą. Epidemia rozprzestrzenia się równolegle z epidemią Covid.

Przeprowadź szybką diagnozę

W Interdyscyplinarnym Uniwersyteckim Centrum Zdrowia St. Philip pacjenci odwiedzają lekarzy. Szczepienie przeciwko wirusowi COVID, gorączka denga i ostrzeżenie o epidemii krzyżowej. Objawy mogą wyglądać podobnie, ale przyczyny są różne.

Na wyspie denga występuje głównie w łagodnej postaci, powodując bóle głowy, gorączkę, zmęczenie, bóle stawów czy powikłania okulistyczne. Ale dla dr Jean-Marca Franco musimy zachować czujność i doradzać, gdy pojawią się pierwsze objawy. Gorączka denga może w rzeczywistości przejść do ciężkiej, a nawet krwotocznej postaci.

„W tej chwili obserwujemy nagły wzrost zachorowań na dengę, Covid 19 i leptospirozę. Te trzy choroby są podobne, ponieważ zaczynają się z podobnymi objawami, a do postawienia diagnozy konieczne będzie badanie krwi i badanie Covid ”.

Dr Jean-Marc Franco, lekarz ogólny San Felipe

Ostrzeżenie przed gorączką krwotoczną denga

Dla lekarza nie powinniśmy czekać, aż choroba stanie się bardziej skomplikowana, ponieważ gorączka krwotoczna denga może dotyczyć pacjentów bez określonej przyczyny chorobowej. Za kilka dni wszystko może się zmienić, jak niedawno zdarzyło się 35-letniemu nauczycielowi z Saint Joseph.

Łagodny profil gorączki denga gwałtownie przekształcił się w gorączkę krwotoczną denga. Ofiara uderzenia pioruna w jej dom, została zabrana na izbę przyjęć CHU de Saint-Pierre.

Niestety, nie przetrwał, stąd ostrzeżenie wydane przez lekarzy, aby przesiewali objawy kliniczne, takie jak hipotermia, problemy żołądkowo-jelitowe czy krwawienie. Objawy, które pojawiają się kilka dni po zakażeniu dengą i wywołują gorączkę.

READ  Jak zmniejszyć zanieczyszczenie przestrzeni? Biblioteka François Fillon, Paryż, czwartek 3 listopada 2022 r.

(Re) Zobacz raport z Réunion La 1ère:

Na południu nauczyciel zmarł na krwotoczną gorączkę denga

Władze medyczne wspominają również o środkach zapobiegawczych: dobrze nawadniaj i dbaj o ochronę przed komarami, szczególnie w okresach ulewnego deszczu.