Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostatni w Polsce, Doran polega na Cedricu Heitzu, który podniesie poprzeczkę

Ostatni w Polsce, Doran polega na Cedricu Heitzu, który podniesie poprzeczkę

Źródło zdjęcia: Sébastien Crosset

Do wyjazdu z ostatniego miejsca w mistrzostwach Polski klub Doran zaprosił trenera Francji Cedrica Heitza.

Ostatni w tej chwili w mistrzostwach Polski klub Toran podjął decyzję o zmianie trenera przed pierwszym meczem 2023 roku, w najbliższy piątek. Clivais. Wyjdź z serbskiego Milosa Mitrovica i powitaj Francuza Cedrica Hayesa. Bez klubu od czasu opuszczenia Kosza Szampanów w roku finansowym 2021-2022, były trener Fabregasa (NF3) Aaron Sale spróbuje przywrócić drużynę na właściwe tory po stracie 10 porażek w 13.

Niewielu francuskich stażystów może pracować za granicą. Podpisanie kontraktu z Cedricem Heitzem to małe wydarzenie. Przed pracą w Champagne Basket 49-letni technik prowadził Pro B (2013-2017) Étoile de Charleville-Mézières i był asystentem Jeana-Luca Manzy w SLUC Nancy (zdobył dwa tytuły w latach 2006-2013), mistrz Francji (2008 i 2011). W Ardenach nawiązałby niezwykłą znajomość z Martinem Hermannsonem, który poszedł za nim do Chalons-Reims, zanim odniósł życiowy sukces, którego znamy z Berlina i Walencji.

Prawdziwy globtroter, który mieszkał i trenował na różnych poziomach w całej Francji (aż po Nową Kaledonię) i był przez jeden sezon na Uniwersytecie Stanforda w NCAA, pochodzący z Mulhouse ma doświadczenie z pierwszej ręki jako główny trener za granicą. Może więc mówić o francusko-polskim Aronie Selu jako kapitanie drużyny i polegać na zdolnym liderze Vasa Busica. Klub Toran dotarł do finału polskich play-offów w 2017 i 2019 roku oraz brał udział w Lidze Mistrzów (BCL) w latach 2018-2019 i 2019-2020.

Przez

5 stycznia 2023 o 4:46 rano

Ostatni w tej chwili w mistrzostwach Polski klub Toran podjął decyzję o zmianie trenera przed pierwszym meczem 2023 roku, w najbliższy piątek. Clivais. Wyjdź z serbskiego Milosa Mitrovicia i powitaj Francuza Cedrica Hayesa. Bez klubu od czasu rozstania z Sambą…

Zasady komentowania serwisu BeBasket — aktualności dotyczące koszykówki we Francji iw Europie

Dziel się swoimi pomysłami i opiniami w dobrym nastroju, a przede wszystkim szanuj innych! Wszelki spam zostanie zablokowany!

READ  Lekcje z polskiego nacjonalizmu dla Francji