Ze Świątkiem we łzach na krześle Polska przegrała 0:2

Ręcznik na głowie, łzy w oczach na krześle i wyraźny smutek na twarzy, Iga Świtech To nie jest dobry dzień na rozpoczęcie półfinałów Puchar Zjednoczonych. Wygrana w dwóch setach (6-2, 6-2). Jessica PegulaNumer trzy na świecie poniosła największą porażkę pod względem wygranych meczów od Dubaju w 2021 roku, kiedy szefowa obwodu WTA poniosła porażkę 6: 0, 6: 4 z Garbine Muguruzą.

Przed tym spotkaniem prowadziła 4: 1 w pojedynku z numer jeden na świecie Jessicą Pegulą i nie przegrała z Amerykanką od 2019 roku. Zapytana na konferencji prasowej w piątek o przyczynę swoich łez, Iga Svidek była bardzo szczera i wyjaśniła. Była bardzo rozczarowana porażką swoich kolegów z drużyny w piątek.

„Dlaczego płakałam? Ponieważ wiem, że czuję się dziś trochę bezwartościowy i bezradny, ponieważ fizycznie i psychicznie nie jestem w stanie wstać i rozwiązać problemów. Zawsze jest ciężko, gdy przegrywasz, zwłaszcza gdy grasz dla drużyny i kraju. Więc byłem smutny. Ale wiesz, że to nie pierwszy raz, kiedy płakałem po przegranej grze. Nic specjalnego. »

Polska prowadzi z USA 2:0

W szczególności Iga Świątek miał koszmar przy serwie, zdobywając zaledwie 38% punktów za pierwszym serwisem i kończąc mecz z 33% punktami za drugim serwisem. Dhruva przegrał pięć bezpośrednich pojedynków. Z przodu Jessica Pegula była zdeterminowana, by odnieść najlepsze zwycięstwo w swojej karierze, co pozwoliło USA objąć prowadzenie 1: 0 nad Polską.

„Zdecydowanie rozegrała perfekcyjny mecz i naprawdę trudno było mi znaleźć szansę na powrót, ponieważ mi nie pozwoliła. Więc gratulacje dla niej. Jest twardsza ode mnie i myślę, że nie popełniła żadnych niewymuszonych błędów w 10 minut gry, nie wiem, nie jestem pewien, ale tak było – wyjaśniła po spotkaniu Iga Świątek.

W drugim meczu dnia Francis Tiafoe doskonale odegrał swoją rolę, dominując w prostych setach numer 245 na świecie Kakbar Zuk (6-3, 6-3). Tak więc USA, które pierwszy dzień półfinału United Cup zakończyły z dwoma punktami, dzielą tylko jedno zwycięstwo od finału. Sobota, Taylora Fritza A Madison Keys będzie miała szansę dokończyć robotę.

READ  Mandy Franானois zdobywa szczurze złoto na Mistrzostwach Europy Handisport w Polsce