Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce ulubionym celem telewizji publicznej jest Donald Tusk

W Polsce ulubionym celem telewizji publicznej jest Donald Tusk

Wybory do parlamentu zaplanowano dopiero na listopad, ale kampania już wygląda na intensywną. Wszystkie sektory wydają się dojrzałe do konfliktu, poczynając od mediów. W zeszłym tygodniu były liberalny premier Donalda Tuska Złożyła skargę na telewizję publiczną TVP, zarzucając jej wielokrotne pokazywanie jej w czerwonym świetle z napisem skierowanym na jej klatkę piersiową. Tusk uważa, że ​​może to go zdemaskować „ataki fizyczne”. Domaga się od TVP odszkodowania w wysokości 30 tys. zł i zakazu reprezentowania go w ten sposób przez rok.

Elektronarzędzie

Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem lider opozycji znalazł się pod ochroną państwowych sił bezpieczeństwa. „Policja poinformowała mnie, że groźba zamachu była realna i bezprecedensowa”. Donald Tusk odpowiedział. Telewizja publiczna jest całkowicie podporządkowana władzy politycznej. Chociaż istnieją niezależne media, które pełnią rolę przeciwwagi, to właśnie agencja propagandowa odgrywa ważną rolę w procesie wyborczym.», Sędzia Jack Rubnick jest badaczem Science Poem, specjalizującym się w problematyce Europy Wschodniej.

Donald Tusk jest zawsze brany pod uwagę Polska Jako jeden z nielicznych polityków zdolnych konkurować z PiS-em Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy odszedł z kierownictwa Platformy Obywatelskiej (PO) w 2014 roku, nastąpił drastyczny spadek chęci wyborców. Po odrodzeniu w 2020 roku i niewielkiej porażce prezydenta Warszawy Raffaela Truszkowskiego w wyborach prezydenckich były lider Europejskiej Partii Ludowej ponownie ugruntował swoją pozycję lidera opozycji. Najwyraźniej Trzaszkowski nie miał ochoty wystąpić i rzucić wyzwania przywództwu Zmierzchu. — mówi analityk.

Mapa Europy

Choć PiS obecnie prowadzi w intencjach wyborczych, Tusk jest pewny swoich szans na wygraną. Kontekst pogłębiał nierówny odbiór ukraińskich uchodźców w Europie Wojna na UkrainieWedług Jacka Rupnicka partia rządząca jest obecnie faworyzowana. PiS rozwija dyskurs podporządkowania koniecznej jedności Polski i innych kwestii dzielących imperatywowi pomocy Ukrainie. On wspomina.

READ  Blacktail, polska gra wideo ze słowiańskimi akcentami, zachwyca krytyków

Z kolei przy inflacji na poziomie 17% otoczenie społeczno-gospodarcze sprzyja proeuropejskiej partii Tuska. Wycofanie się z tego ostatniego doprowadziłoby do wydania europejskiego planu ratunkowego, uzależnionego od reform związanych z rządami prawa, o łamanie których PiS jest oskarżany od 2015 roku. Jeśli Bruksela potwierdzi swoje stanowisko w kwestii warunkowości pomocy, argumenty będą przemawiać na korzyść opozycji”, Zachowanie europejskich urzędników będzie miało duży wpływ na wybory – kontynuuje ekspert.