Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Orange ma nowego CFO w Alstomie

Orange ma nowego CFO w Alstomie

Po kilku tygodniach poszukiwań Orange znalazł nowego dyrektora finansowego. Z naszych informacji wynika, że ​​jest to Laurent Martinez, od lipca 2018 r. dyrektor finansowy Alstomu. Operator telekomunikacyjny potwierdził tę nominację pod koniec dnia 13 kwietnia w komunikacie prasowym, precyzując, że nowy dyrektor obejmie stanowisko 1 kwietnia. następny wrzesień.

Laurent Martinez zastąpi Ramona Fernandeza, który odszedł pod koniec marca, aby zająć się finansami Marseille Shipping Group CMA-CGM. Były dyrektor generalny Skarbu Państwa, który swoje odejście ogłosił 20 grudnia 2022 roku, od 2014 roku zarządzał sieciami portfela Orange.

Przeczytaj także: Materiał jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Na czele Orange Kristel Heidemann miała napięty start

Aby przejąć obowiązki Ramona Fernandeza, operator poszukiwał CFO z innej firmy CAC 40, doświadczonej w relacjach z rynkami finansowymi. Przed dołączeniem do Alstom Laurent Martinez spędził całą swoją karierę w przestrzeni kosmicznej i lotnictwie, najpierw w Astrium, które od tego czasu przekształciło się w Airbus Defence and Space, a następnie bezpośrednio w Airbus. W latach 2015-2018 kierował Pionem Usług w Grupie Lotniczej, doświadczenie operacyjne, które zaważyło na wyborze Christel Heidemann, Dyrektor Zarządzającej Orange. Laurent Martínez, lat 54, jest absolwentem Krajowej Szkoły Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki, Hydrauliki i Komunikacji w Tuluzie.

Zwiększ generowanie gotówki

Laurent Martinez będzie współpracować z Christel Heydemann w celu realizacji jego planu finansowego na rok 2025. Plan ten, zaprezentowany 16 lutego, ma na celu zwiększenie dochodów pieniężnych operatora do poziomu 4 miliardów euro w 2025 roku, czyli o miliard więcej niż w 2022 roku. obejmować znacznie 600 mln euro dodatkowych oszczędności, po 700 mln euro w latach 2019-2022.

Nominacja Laurenta Martineza kończy falę zmian na czele Orange. Od czasu przybycia do kontroli operatorów 4 kwietnia 2022 r. Christel Heidemann odtworzyła ponad połowę komitetu wykonawczego Grupy i mianowała nowych przewodniczących na kluczowe stanowiska.

READ  Podbój rynków afrykańskich i europejskich w sercu spotkania tunezyjsko-polskiego

Dzięki sukcesom w polskich i hiszpańskich oddziałach operatora, na początku kwietnia powierzono Jean-François Fletcherowi zarządzanie Orange France, sercem reaktora, z którego pochodzi 40% obrotów. suma grupowa. Aliette Mousnier-Lompré awansuje w maju 2022 r. na szefa Orange Business, Business Division, z trudnym zadaniem restrukturyzacji historycznej działalności, która została wywrócona do góry nogami przez powszechne wdrażanie od czasu epidemii nowych aplikacji komunikacyjnych (Teams, Zoom, Google martwy…). Orange ogłosił w połowie marca, że ​​zlikwiduje 700 etatów w tym dziale, co jest pierwszym planem dobrowolnych zwolnień w historii operatora. Wreszcie, staranne zarządzanie zasobami ludzkimi w grupie, która wciąż jest wstrząśnięta kryzysem samobójczym z 2009 r., zostało powierzone w październiku 2022 r. zewnętrznemu dyrektorowi, Vincentowi Leserve, z grupy wydobywczej Imerys.