Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Opozycja krytykuje stanowisko Macrona w sprawie Mbappe

„Śmieszne”, „niewygodne”, „zawstydzające”, „okropne”… następnego dnia spadł deszcz krytyków Finał Mistrzostw Świata 2022zgubić Blues dla Argentyny. Nie celują w graczy Didiera Deschampsa, pochwalił ich występ przeciwko kolegom z drużyny Leo Messiego, ale prezydent RP. W Lusail, aby śledzić mecz, który mógł być historycznym wydarzeniem dla reprezentacji Francji, Emmanuela Macrona Spotkał się z ostrzeżeniami przeciwnika po tym, jak wyszedł na boisko, by pocieszyć Kyliana Mbappe.

„To było trochę okropne widzieć, jak trzymał się wczoraj Mbappe jak sfora” – powiedział zastępca RN Sebastien Chino w poniedziałek w LCI. Ze swojej strony „wstyd” napisała na Twitterze przedstawicielka Sandrine Rousseau, atakując głowę państwa. „Emmanuel Macron, mistrz świata w krytyczności” – dodał ekolog Benjamin Lucas.

Macron wrócił do swojego mini-ciosu

Kwestia postawy na murawie Emmanuela Macrona wobec Kyliana Mbappe… i całej drużyny w szatni po porażce. A na wideo udostępnionym w mediach społecznościowych przez konto Prezydenta RP widzimy, jak wygłasza przemówienie i bije pięścią w twarz zirytowanym graczom. Wraz z trenerem Didierem Deschampsem Emmanuel Macron po raz kolejny powiedział drużynie „dziękuję”.

„Nie wolno nam upolityczniać sportu” – napisał na Twitterze przyszły prezes La France Insoumise, Manuel Bompard, kpiąc z wyroku wydanego przez samego Emmanuela Macrona na początku mundialu. – Wreszcie porażka nie będzie najtrudniejszym momentem dnia – powiedział poseł zbuntowanej Francji Thomas Portes.

READ  Cycling: A Tour Down Under – ostatni etap Simona Yatesa, ogólnie Guy Vine!

Pierwszy sekretarz PS Oliviera Faure’a, podobnie jak inni posłowie z lewej strony, udostępnił artykuł z magazynu na Twitterze SoFoot autoryzowany „ Macron, przekradnij się na całość”. Redakcja krytykuje ogólną postawę prezydenta podczas mundialu, w szczególności zdjęcia Emmanuela Macrona próbującego pocieszyć Kyliana Mbappe, który „wydaje się, że ledwo słucha”.