Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Opóźniony powrót Amerykanów na Księżyc od 2024 do 2025 „najwcześniej”

Bill Nelson, szef NASA, twierdził, że data administracji Trumpa w 2024 r. nie była „technicznie wykonalna”.

Powrót ludzi na Księżyc w ramach amerykańskiego programu Artemis został opóźniony z 2024 na 2025”Tak szybko, jak to możliwePrezydent NASA Bill Nelson ogłosił we wtorek, 9 listopada.

NASA czekała na rozwiązanie sporu prawnego między SpaceX i Blue Origin w sprawie rozwoju lądownika księżycowego przed ogłoszeniem nowego rozkładu lotów. „Zmarnowaliśmy prawie siedem miesięcy w postępowaniu sądowym, a to mogło cofnąć pierwsze lądowanie człowieka najwcześniej do 2025 roku.Bill Nelson powiedział na konferencji prasowej.Są inne powody„, on dodał.

Misja Artemis 1 pozostaje do lutego 2022 r.

Administracja prezydenta Donalda Trumpa wyznaczyła datę na rok 2024, ale tak się nie stało.technicznie możliwe”, zaatakował Bill Nelson. Skrytykował również brak funduszy, które Kongres przeznaczył w ostatnich latach na rozwój lądowników księżycowych. Ogłosił również, że misja Artemis 2, która byłaby pierwszą w programie z astronautami na pokładzie, na Księżycu był teraz „Możliwa data startu w maju 2024».

To już druga misja zapowiedziana wcześniej na 2023 r.”Pójdzie dalej niż jakikolwiek człowiek. Być może około 65 000 km za Księżycem powróci na Ziemię– powiedział Bill Nelson. Artemis 1, pierwsza eksperymentalna misja księżycowa, która nie będzie miała astronauty na pokładzie, jest nadal zaplanowana na luty 2022 r., Jak niedawno ogłoszono.

READ  Odkryj najbardziej wysuniętą na północ wyspę na świecie