Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto zmiany w tej odnowionej wersji systemu operacyjnego Microsoft

We wtorek wieczorem Microsoft przedstawił nową wersję swojego najnowszego systemu operacyjnego: Windows 11 SE. Ta odmiana jest przeznaczona specjalnie dla uczniów i studentów, aby zwiększyć ich koncentrację w klasie i dotyczy tanich laptopów. Ambicją jest wyraźna walka z systemem operacyjnym Google Chrome.

Microsoft Windows 11 SE

Windows 11 SE // Źródło: Microsoft

Microsoft Nowa wersja swojego systemu operacyjnego Okna 11 Nazywa się po prostu Windows 11 SE. Ta wersja systemu operacyjnego jest przeznaczona specjalnie dla uczniów (od końca szkoły podstawowej).

Dlatego Windows 11 SE został nieco zmodyfikowany, aby mógł być w niego wyposażony laptopy Niedrogie, które szkoły i uniwersytety kupują dla swoich uczniów i studentów. Z myślą o tym równolegle zaprezentowano również komputer: Microsoft Surface Laptop SE (4 do 8 pamięci RAM).

Jest to wyraźna próba deptania rodziny Google Chrome OS i Chromebooki Jest bardzo popularny wśród tej publiczności w Stanach Zjednoczonych.

(Małe) Zmiany w Windows 11 SE

Zewnętrznie Windows 11 nie zmienia się zbytnio w stosunku do oryginalnej wersji systemu operacyjnego. Jednak niektóre funkcje zostały zmodyfikowane lub usunięte, aby zwiększyć koncentrację uczniów. na przykład, jak podkreślono krawędźOpcja rozmieszczenia różnych okien aplikacji ma teraz tylko jeden tryb wyświetlania aplikacji obok siebie. Odpowiednie okna są również domyślnie otwierane w trybie pełnoekranowym.

Dwa okna wyświetlają się jednocześnie w systemie Windows 11 SE

Dwa okna wyświetlają się jednocześnie w systemie Windows 11 SE // Źródło: Microsoft

Sekcja widżetów, którą wprowadza system Windows 11, nie jest zawarta w wersji SE. Microsoft uważa, że ​​ten temat może rozpraszać użytkowników. Ważne szczegóły: Przeglądarka krawędź Jest domyślnie skonfigurowany do pracy z nim Rozszerzenia Chrome. krawędź Wspomniano, że w klasycznym systemie operacyjnym ta funkcja jest domyślnie wyłączona. Windows 11 SE chce dostosować się do swojego bardzo lubianego celu, jakim są rozszerzenia poprawiające produktywność.

READ  Porównanie ogrodzeń: Eufy HomeVac S11 Infinity vs Xiaomi G10

Odnieść sukces po awarii systemu Windows 10X

Co więcej, powinieneś wiedzieć, że Windows 11 SE nie jest zamknięty na świat zewnętrzny. Chociaż system operacyjny jest zoptymalizowany pod kątem Edge i pakietu Office, obsługuje również usługi innych firm, takie jak Chrome lub Powiększenie. Nie zawsze tak było w poprzednich podobnych projektach Microsoftu.

Microsoft zadbał również o dostarczenie narzędzi dla szkolnych i uniwersyteckich zespołów IT, aby ułatwić zarządzanie flotą komputerów. To jest właśnie jedna z mocnych stron systemu operacyjnego Chrome.

Microsoft Windows 11 SE

Windows 11 SE na PC // Źródło: Microsoft

Wiele marek komputerów, takich jak Asus, Dell, HP lub Lenovo, oferuje komputery z systemem Windows 11 SE. Zauważ, że ta formuła wydaje się być naprawdę przeznaczona na rynek amerykański. Zobaczymy, czy system Windows 11 SE zostanie również zintegrowany z programami edukacyjnymi, które Microsoft promuje w wielu regionach świata, zwłaszcza we Francji.

po, po Porzuć Windows 10XCiekawie będzie zobaczyć, czy Windows 11 SE odniesie sukces.

Windows 11 to nowy system operacyjny firmy Microsoft. Co nowego, interfejs, instalacja, to wszystko, co musisz wiedzieć o Windows 11.
Czytaj więcej

Aby śledzić Frandroid, zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Będziesz mógł czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.